Wygląda jak iPhone, pochodzi z Chin i kosztuje tylko 140 zł

Wygląda jak iPhone, pochodzi z Chin i kosztuje tylko 140 zł

Wygląda jak iPhone, pochodzi z Chin i kosztuje tylko 140 zł
02.11.2015 22:30

Smartfony Apple biją rekordy sprzedaży, mają miliony fanów na całym świecie i często określane są jako najlepsze urządzenia na rynku. Nic więc dziwnego, że to właśnie one stają się inspiracją dla innych producentów, którzy mniej lub bardziej kopiują rozwiązania Apple.

Niektórzy producenci ściągnęli od Apple niewiele, przykładowo umieszczając głośnik na dolnej krawędzi, który został ukryty pod podobną jak w iPhonie 6s maskownicą. Natomiast chińska firma postanowiła pójść o krok dalej i wykonała kopię całego smartfona. Na pierwszy rzut oka smartfon wygląda niemal identycznie, dostępny jest także w podobnych wersjach kolorystycznych.

$37 iPhone 6S clone, $25 cheapest Android phone, $44-49 Quad-core SC7731/MT6580, $81 MT6735 LTE

Co ciekawe, chińska wersja iPhone’a 6 kosztuje zaledwie około 140 złotych. Taka cena sprawia, że niestety wnętrze jest już zupełnie inne. Ekran oferuje rozdzielczości qHD, sercem jest układ Spreadtrum SC7731 składający się z czterech rdzeni Cortex-A7, do dyspozycji dostajemy marne 512 MB RAM, a na nasze dane przeznaczono 4 GB. Całość natomiast działa pod kontrolą Androida, którego wizualnie zbliżono do iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)