Wygodne kontekstowe wyszukiwanie z Now on Tap wkrótce po polsku

Wygodne kontekstowe wyszukiwanie z Now on Tap wkrótce po polsku

Wygodne kontekstowe wyszukiwanie z Now on Tap wkrótce po polsku
11.08.2016 14:20

Funkcja Now on Tap jest jedną z najbardziej efektownych nowości, jakie wniósł Android 6.0. Dotąd możliwość kontekstowego wyszukiwania informacji na podstawie informacji wyświetlanych na ekranie nie była dostępna w Polsce, ale to się wkrótce zmieni.

Now on Tap aktywowane jest za pomocą przytrzymania głównego przycisku funkcyjnego. Funkcja pozwala na zdobycie dodatkowych informacji na temat elementów wyświetlanych na ekranie. Google analizuje treść wyświetlaną w przeglądarce czy aplikacji, ale także zdjęcia czy filmy, a następnie wyświetla karty z asystenta Now, na których znajdą się wyczerpujące informacje z różnych popularnych źródeł.

Fot. Maciej Szymczak @ Google+
Fot. Maciej Szymczak @ Google+

Ponadto Now on Tap umożliwia maszynowe tłumaczenie wyświetlanej treści oraz, co było już dostępne wcześniej w języku polskim, pozwala na wyszukiwanie w Google zaznaczonych fragmentów tekstów. Trzeba przyznać, że dla użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z usług asystenta Google, kontekstowa analiza ekranu będzie niezwykle przydatna.

Tym bardziej cieszy fakt, że część użytkowników może już korzystać z Now on Tap w języku polskim. Biorąc pod uwagę niską dostępność, można zakładać, że jest to wąskie grono testerów. Nie zmienia to faktu, że Now on Tap w języku polskim nadchodzi i spodziewać możemy się jego ogólnej dostępności już wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)