Wygodne sterowanie smartfonem z komputera dzięki Mobizen Mirroring

Wygodne sterowanie smartfonem z komputera dzięki Mobizen Mirroring

Wygodne sterowanie smartfonem z komputera dzięki Mobizen Mirroring
16.03.2018 10:26

Wykorzystując w pracy komputer i smartfon musimy często przełączać się pomiędzy dwoma urządzeniami. Nie jest to zbyt komfortowe – sięgnięcie po smartfon zmusza do oderwania się od laptopa i często przerwania wykonywanej pracy na dłuższą chwilą. Dostępne jest jednak rozwiązanie, które umożliwia sterowanie smartfonem z poziomu komputera lub przeglądarki internetowej.

Dzięki aplikacji Mobizen Mirroring możliwe jest wyświetlanie obrazu ze smartfona na ekranie komputera. Przed rozpoczęciem korzystania należy założyć konto, podając adres e-mail lub logując się przez Facebooka albo konto Google. Widzimy pełny podgląd ekranu, który odświeżany jest w czasie rzeczywistym. Podczas połączenia bezprzewodowego za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi opóźnienia są minimalne, a w codziennym użytkowaniu wręcz nieodczuwalne. Wersja na przeglądarki działa szybciej od programu na PC.

350211633752336321

Owszem obraz można wyświetlić, ale sterowanie smartfonem nie jest już takie proste i wymaga wykonania kilku czynności. Wymagana jest aktywacja trybu Booster Mode, który może nie działać poprawnie za pośrednictwem Wi-Fi na wybranych urządzeniach. Producent informuje, że problemy mogą wystąpić na smartfonach z Androidem 5.0 lub starszym oraz na wybranych modelach Nexus, Sony, Motorola, Xiaomi i Huawei. Zalecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z połączenia USB – potrzebne będzie włączenie debugowania USB.

350211633752467393

Po ekranie można rysować z poziomu PC – linie zostaną naniesione także na wyświetlacz smartfona, umożliwiając chociażby późniejsze wykonanie zrzutu ekranu.

350211633752598465

Mobizen Mirroring oferuje również możliwość przejrzenia galerii zdjęć znajdujących się na smartfonie oraz pobranie wybranych lub wszystkich fotografii na dysk komputera.

350211633752729537

Zdjęciami można zarządzać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na PC posegregować zdjęcia w albumy, które zostaną utworzone w pamięci smartfona. W Mobizen Mirroring znajdziemy jeszcze funkcję zarządzania pozostałymi plikami, pogląd historii połączeń i kontakty. Przydatną opcją jest także informacja o aktualnym poziomie naładowania akumulatora – koniec z sięganiem po telefon, by tylko sprawdzić czy należy go podłączyć do ładowarki przed wyjściem z domu.

350211633752860609

Aplikacja niedawno trafiła do naszej bazy oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida. Z kolei na komputerze możliwe są dwie opcje – sterowanie z poziomu przeglądarki internetowej po wejściu na stronę producenta lub zainstalowanie programu Mobizen PC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)