Wyjazd w góry? Aplikacje i serwisy, z którymi znajdziesz najlepszy nocleg

Strona głównaWyjazd w góry? Aplikacje i serwisy, z którymi znajdziesz najlepszy nocleg
03.01.2016 16:43
Wyjazd w góry? Aplikacje i serwisy, z którymi znajdziesz najlepszy nocleg
Łukasz Maślanka
Łukasz Maślanka

Z Nowym Rokiem zima wróciła nawet w tak niezimowych miastach jak Wrocław. Wiadomo jednak, że zima w mieście nie może się równać tej spędzonej w górach. Jadąc zaś w góry, chciałoby się zostać tam jak najdłużej, a to oznacza, że bez noclegu się nie obędzie. W znalezieniu najlepszej propozycji pomoże Wam Internet i aplikacje mobilne. Wybraliśmy najciekawsze strony internetowe oraz programy, dzięki którym łatwo zorganizujecie wyprawę w góry.

bEDoLLmJ

Przed wyjazdem warto zajrzeć na stronę internetową gór lub miasta, gdzie planujemy wyjechać. Na tych stronach można znaleźć sporo informacji o bazie hotelowej i noclegowej, wraz z numerami telefonów i adresami e-mailowymi. Przykładem takiej strony, którą uważamy za wzór godny polecenia, jest oficjalny serwis internetowy Karkonoszy visitkarkonosze.com. Planującym wyprawę w inne góry na Dolnym Śląsku (np. w Sudety, Góry Izerskie, Góry Bystrzyckie lub pod Masyw Śnieżnika) polecamy serwis Wędrówkigórskie.pl, oferujący bogatą bazę wiedzy o miejscowościach górskich w województwie, w tym o noclegach oraz atrakcjach turystycznych. Jadącym w Tatry polecamy stronę internetową Tatrzańskiego Parku Narodowego, która zawiera mnóstwo praktycznych informacji o turystyce w najwyższych górach Polski (np. o warunkach pogodowych lub o zagrożeniu lawinowym w górach) oraz bazę noclegową. Z kolei miłośnicy wyjazdów w Bieszczady dużą dawkę informacji o bazie noclegowej, pogodzie itp. w swoich ulubionych górach znajdą na stronie Bieszczady.pl.

TripAdvisor

Z aplikacji mobilnych, w poszukiwaniu noclegu (a także atrakcji turystycznych) na pewno przyda się TripAdvisor. To program dostępny na Androida i iOS. TripAdvisor zapewnia dostęp do obszernej bazy informacji, zawierającejok. 50 milionów recenzji miejsc, miast i hoteli. Aplikacja wskaże nam ciekawe miejsca w mieście, do którego się wybieramy, pomoże też zarezerwować hotel.

350171030188550081

Booking.com

Bardzo obszerną bazę informacji o noclegach oferuje też serwis Booking.com. Gdy w wyszukiwarce usługi wpiszemy Zakopane, otrzymamy ponad 700 propozycji hoteli oraz innych miejsc noclegowych. Zapytana o Karpacz, usługa Booking.com poda zaś ponad 200 wyników. Planując wyprawę w góry, warto sprawdzić informacje, które oferuje Booking.com – nie tylko w przeglądarce, ale też za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

350171030188681153

Booking.com: Android, iOS.

bEDoLLmL

Hotel Tonight

Dla tych, którzy szukają ofert noclegowych last minute, ciekawą propozycją jest serwis Hotel Tonight. Dzięki tej usłudze znajdziemy aktualne najtańsze oferty wynajmu pokoju hotelowego. Minusem jest fakt, że w Polsce usługa ta ogranicza się głównie do dużych miast, jak Warszawa, Kraków lub Wrocław. I planując wyprawę w Tatry lub w góry Dolnego Śląska, trzeba się liczyć z tym, że za pomocą Hotel Tonight znajdziemy tani nocleg z dala od miast górskich, do których będziemy musieli dojechać. Dlatego ta propozycja wydaje się być korzystna zwłaszcza dla tych, którzy podróżują własnym autem.

350171030188877761

Hotel Tonight: Android, iOS.

Airbnb

Miłośnikom nieco mniej formalnego podróżowania polecamy zaś serwis Airbnb i jego aplikacje mobilne na Androida oraz iOS. Airbnb to dziś jedna z ikon e-gospodarki i ekonomii współdzielenia, często podawana jako przykład firmy, która umiejętnie wykorzystała Internet do rozwoju własnego biznesu w skali globalnej.

Airbnb Introduces the Bélo: The Story of a Symbol of Belonging | Airbnb

Serwis łączy osoby oferujące na wynajem prywatne mieszkania (lub pokoje w nich) z tymi, którzy szukają noclegu tańszego niż np. w hotelu. W Airbnb często można znaleźć oferty wynajmu np. kawalerki w centrum miasta turystycznego za kilkadziesiąt zł za dobę, a więc taniej niż np. w hostelu. Dzięki usłudze można też nawiązać nowe przyjaźnie, bo w mieszkaniach wynajętych przez Airbnb często można spotkać np. ich właścicieli.

bEDoLLmR

Airbnb: Android, iOS

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDoLLnH