Wyjazd w góry? Aplikacje i serwisy, z którymi znajdziesz najlepszy nocleg

Wyjazd w góry? Aplikacje i serwisy, z którymi znajdziesz najlepszy nocleg

Wyjazd w góry? Aplikacje i serwisy, z którymi znajdziesz najlepszy nocleg
Łukasz Maślanka
03.01.2016 16:43

Z Nowym Rokiem zima wróciła nawet w tak niezimowych miastach jak Wrocław. Wiadomo jednak, że zima w mieście nie może się równać tej spędzonej w górach. Jadąc zaś w góry, chciałoby się zostać tam jak najdłużej, a to oznacza, że bez noclegu się nie obędzie. W znalezieniu najlepszej propozycji pomoże Wam Internet i aplikacje mobilne. Wybraliśmy najciekawsze strony internetowe oraz programy, dzięki którym łatwo zorganizujecie wyprawę w góry.

Przed wyjazdem warto zajrzeć na stronę internetową gór lub miasta, gdzie planujemy wyjechać. Na tych stronach można znaleźć sporo informacji o bazie hotelowej i noclegowej, wraz z numerami telefonów i adresami e-mailowymi. Przykładem takiej strony, którą uważamy za wzór godny polecenia, jest oficjalny serwis internetowy Karkonoszy visitkarkonosze.com. Planującym wyprawę w inne góry na Dolnym Śląsku (np. w Sudety, Góry Izerskie, Góry Bystrzyckie lub pod Masyw Śnieżnika) polecamy serwis Wędrówkigórskie.pl, oferujący bogatą bazę wiedzy o miejscowościach górskich w województwie, w tym o noclegach oraz atrakcjach turystycznych. Jadącym w Tatry polecamy stronę internetową Tatrzańskiego Parku Narodowego, która zawiera mnóstwo praktycznych informacji o turystyce w najwyższych górach Polski (np. o warunkach pogodowych lub o zagrożeniu lawinowym w górach) oraz bazę noclegową. Z kolei miłośnicy wyjazdów w Bieszczady dużą dawkę informacji o bazie noclegowej, pogodzie itp. w swoich ulubionych górach znajdą na stronie Bieszczady.pl.

TripAdvisor

Z aplikacji mobilnych, w poszukiwaniu noclegu (a także atrakcji turystycznych) na pewno przyda się TripAdvisor. To program dostępny na Androida i iOS. TripAdvisor zapewnia dostęp do obszernej bazy informacji, zawierającejok. 50 milionów recenzji miejsc, miast i hoteli. Aplikacja wskaże nam ciekawe miejsca w mieście, do którego się wybieramy, pomoże też zarezerwować hotel.

Obraz

Booking.com

Bardzo obszerną bazę informacji o noclegach oferuje też serwis Booking.com. Gdy w wyszukiwarce usługi wpiszemy Zakopane, otrzymamy ponad 700 propozycji hoteli oraz innych miejsc noclegowych. Zapytana o Karpacz, usługa Booking.com poda zaś ponad 200 wyników. Planując wyprawę w góry, warto sprawdzić informacje, które oferuje Booking.com – nie tylko w przeglądarce, ale też za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Obraz

Booking.com: Android, iOS.

Hotel Tonight

Dla tych, którzy szukają ofert noclegowych last minute, ciekawą propozycją jest serwis Hotel Tonight. Dzięki tej usłudze znajdziemy aktualne najtańsze oferty wynajmu pokoju hotelowego. Minusem jest fakt, że w Polsce usługa ta ogranicza się głównie do dużych miast, jak Warszawa, Kraków lub Wrocław. I planując wyprawę w Tatry lub w góry Dolnego Śląska, trzeba się liczyć z tym, że za pomocą Hotel Tonight znajdziemy tani nocleg z dala od miast górskich, do których będziemy musieli dojechać. Dlatego ta propozycja wydaje się być korzystna zwłaszcza dla tych, którzy podróżują własnym autem.

Obraz

Hotel Tonight: Android, iOS.

Airbnb

Miłośnikom nieco mniej formalnego podróżowania polecamy zaś serwis Airbnb i jego aplikacje mobilne na Androida oraz iOS. Airbnb to dziś jedna z ikon e-gospodarki i ekonomii współdzielenia, często podawana jako przykład firmy, która umiejętnie wykorzystała Internet do rozwoju własnego biznesu w skali globalnej.

Airbnb Introduces the Bélo: The Story of a Symbol of Belonging | Airbnb

Serwis łączy osoby oferujące na wynajem prywatne mieszkania (lub pokoje w nich) z tymi, którzy szukają noclegu tańszego niż np. w hotelu. W Airbnb często można znaleźć oferty wynajmu np. kawalerki w centrum miasta turystycznego za kilkadziesiąt zł za dobę, a więc taniej niż np. w hostelu. Dzięki usłudze można też nawiązać nowe przyjaźnie, bo w mieszkaniach wynajętych przez Airbnb często można spotkać np. ich właścicieli.

Airbnb: Android, iOS

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)