Wymiana ekranów w iPhone'ach będzie szybsza i szerzej dostępna – Apple zmienia procedurę

Wymiana ekranów w iPhone'ach będzie szybsza i szerzej dostępna – Apple zmienia procedurę

Apple zmienia procedurę wymiany wyświetlaczy w iPhone'ach (depositphotos)
Apple zmienia procedurę wymiany wyświetlaczy w iPhone'ach (depositphotos)
Oskar Ziomek
17.09.2018 16:33

Wszystko wskazuje na to, że od teraz wymiana uszkodzonych modułów ekranów w części iPhone'ów będzie dużo łatwiejsza niż dotychczas. Zmiany będą zauważalne przede wszystkim dla serwisantów, ale w dłuższej perspektywie skorzystają na tym także klienci. Okazuje się, że Apple jest na etapie zmiany procedury wymiany wyświetlaczy w iPhone'ach 6s i nowszych, po której do kalibracji nowych ekranów nie będzie już konieczne używanie specjalnego urządzenia, a wystarczy samo oprogramowanie. To duża zmiana, która znacznie uprości cały proces, a docelowo pozwoli nadać autoryzację do wymiany wyświetlaczy większej liczbie punktów serwisowych.

O szczegółach informuje serwis iMore. Jak się okazuje, zmiana w procesie wymiany ekranów polega na rezygnacji ze stosowania specjalnych urządzeń do kalibracji konkretnego wyświetlacza pod kątem działania TouchID, 3DTouch lub FaceID (w przypadku iPhone'a X). Warto bowiem zwrócić uwagę, że wymiana modułu wyświetlacza w nowszych iPhone'ach siłą rzeczy wiąże się także z wymianą czytnika linii papilarnych czy przednich kamer, które mają związek z zabezpieczeniami biometrycznymi, a ich komunikacja z płytą główną smartfonów jest szyfrowana.

Kalibracja będzie teraz przebiegać wyłącznie z pomocą oprogramowania, dzięki czemu ekrany wszystkich iPhone'ów począwszy od modelu 6s, będą mogły być wymieniane w większej liczbie serwisów – także tam, gdzie dotychczas brakowało specjalistycznego urządzenia. Choć sprawy nie można jeszcze na tym etapie przesądzać, wszystko wskazuje więc na to, że wymiana wyświetlaczy może się stać dostępna także dla niezależnych serwisów. Warto przypomnieć, że dotychczas po takiej operacji kłopotliwe okazywało się programowanie wymienionych wyżej elementów związanych z zabezpieczeniami, czego przykładem jest przycisk domowy iPhone'a 7.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na inny atut nowego rozwiązania. Serwisy mają zyskać dzięki niemu więcej fizycznej przestrzeni na naprawę, pozbywając się dotychczasowych maszyn, które wbrew pozorom zajmowały sporo miejsca. Jak wynika z informacji uzyskanych przez iMore, wymiana wyświetlaczy w iPhone'ach jedynie z wykorzystaniem oprogramowania jest możliwa w serwisach już od dzisiaj. Niestety póki co nie wiadomo, czy uproszczenie procedury od strony technicznej przełoży się na jakąkolwiek zmianę cen. Jak na razie przewidywane jest natomiast przyspieszenie procesu wymiany, który z czasem stanie się dostępny w większej liczbie punktów serwisowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)