Wypróbuj AIMP 4: odtwarzacz z płaskim interfejsem w wersji beta i dla Androida

Wypróbuj AIMP 4: odtwarzacz z płaskim interfejsem w wersji beta i dla Androida

Wypróbuj AIMP 4: odtwarzacz z płaskim interfejsem w wersji beta i dla Androida
Redakcja
09.08.2015 14:45

Wbudowane w system Windows odtwarzacze nie są dla każdego wyborem wystarczającym, na rynku nie brakuje więc ciekawych alternatyw. Jedną z nich jest rosyjski AIMP rozwijany od 2006 roku. Właśnie zadebiutowała wersja beta czwartej odsłony, która przynosi znaczne zmiany i zupełnie nowy interfejs użytkownika. Nowa edycja trafiła także na Androida.

Zmiany są ogromne i widać je od razu po uruchomieniu odtwarzacza. Stosowany do tej pory, modułowy interfejs nieco przypominający Winampa zastąpiono nowym. Ten wpisuje się w aktualną modę i został spłaszczony. Choć okno zajmuje nieco więcej miejsca, trudno aplikacji zarzucić brak czytelności. Wszystkie opcje są doskonale widoczne i łatwo dostępne. U góry znajdziemy okładkę i informacje o utworze, przyciski sterujące, a także skróty do opcji dodatkowych, wizualizacji i korektora graficznego. Niżej znajduje się oś czasu, a pod nią okna umożliwiające przeglądanie biblioteki multimediów i plików lokalnych.

Obraz

Autorom udało się także poprawić płynność animacji, które do tej pory mogły zmniejszać responsywność interfejsu. Jeżeli komuś nowy wygląd nie przypadnie do gustu, w dowolnym momencie może kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu skórki wybrać starszą Pandemic. Choć nowa edycja jest w wersji beta, program jest dostępny w języku polskim i tylko w niektórych miejscach natkniemy się na nieprzetłumaczone frazy. Czwarta edycja to nie tylko odmieniony interfejs, ale także dodatkowe zmiany. Rozbudowano makra, funkcję playlisty rozszerzono o ulepszony algorytm wyszukiwania, ulepszono także playlisty inteligentne. Odtwarzacz zyskał ponadto lepsze wsparcie dla tagów zawartych w plikach (m.in. APEv2, ID3v2). Wielu nowości doczekał się także moduł biblioteki, obecnie zintegrowanej z głównym oknem.

Producent zaprasza do testowania nie tylko odsłony desktopowej, ale także wersji beta drugiej edycji dla Androida. Również i tutaj możemy liczyć na odświeżony interfejs. Oprócz tego wprowadzono wsparcie dla fizycznego przycisku wyszukiwania, dwa nowe widgety do umieszczenia na pulpicie (4×2 i 4×4), opcję wyłączenia integracji z ekranem blokady, możliwość ustawiania utworów jako dzwonniku, a także obsługę radia internetowego. Poprawiono wydajność aplikacji, a wszystko to dzięki zrzuceniu niektórych zadań do osobnych wątków pracujących w tle. Osoby słuchające muzyki do poduszki będą zapewne zadowolone z opcji uśpienia i alarmu dźwiękowego.

Obraz

Program AIMP znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach dla Windows i Androida. Jest to bezpłatna, świetna alternatywa dla Winampa, a także dobry produkt dla osób, którym nie wystarcza spartański interfejs Foobara. Oprócz funkcji odtwarzania znajdziemy w nim wiele dodatkowych narzędzi takich jak edytor znaczników i konwerter muzyczny. Jego rozbudowane opcje umożliwiają dokładne dopasowanie aplikacji do własnych potrzeb.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)