Wystarczy dokupić DualShocka: gry z PlayStation trafią na telewizory Samsunga

Strona głównaWystarczy dokupić DualShocka: gry z PlayStation trafią na telewizory Samsunga
24.12.2014 14:00
Wystarczy dokupić DualShocka: gry z PlayStation trafią na telewizory Samsunga

„Sprytne” telewizory Samsunga zyskały nowe, stawiające jeprzed konkurencją możliwości – i to za sprawą jednego zgłównych rywali koreańskiej firmy. Od przyszłego roku w grypowstałe na konsole Sony będzie można grać właśnie na SamsungSmart TV.

bESZQadN

Jakkolwiek nieprawdopodobne może się to wydawać, z biznesowegopunktu widzenia takie partnerstwo ma sens. Z jednej strony Samsungjest dziś największym na świecie producentem telewizorów, zdrugiej – nie ma kompletnie nic do powiedzenia w kwestii gier,podczas gdy Sony jest tu wagą superciężką.

Zabawa na telewizorach Samsunga będzie możliwa dzięki usłudzePlayStationNow – streamingu gier z PlayStation 3, której klient powstajewłaśnie na platformę SmartTV. Sony oświadczyło, że na początkuudostępni w ten sposób około 200 gier. Zachowają one wszystkiemożliwości oryginałów, włącznie z trybem multiplayer.

Posiadacze telewizorów Samsunga będą musieli dokupić jedyniegamepada. Co ciekawe, ma to być Dual Shock 4 (ten z PlayStation 4),a nie klasyczny pad z PS3. Warto zauważyć, że o wiele bardziejcała sprawa jest trudna dla Sony. PlayStation 3 nie jest czymś, cołatwo zwirtualizować w jakimś centrum danych. Wedługnieoficjalnych doniesień, na potrzeby swojej usługi streamingowejSony musiało stworzyć specjalne serwerowemoduły z procesorami Cell i RSX – de facto sprzętoweemulatory kultowej konsoli. Każdy taki moduł jest w stanie zastąpićosiem normalnych konsol.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESZQadZ
Komentarze (30)
bESZQaeL