Kilka dni temu informowaliśmy na łamach portalu o projekcie ARChon, który przenosi aplikacje stworzone na system Android do przeglądarki Google Chrome. Projekt został stworzony z wykorzystaniem środowiska napisanego przez Google dla systemu Chrome OS. Vlad Filippov, który stworzył ARChona, dał użytkownikom i deweloperom możliwość testowania aplikacji na każdym systemie, na którym da się zainstalować przeglądarkę Google'a. Jednym z największych problemów, który spotykali użytkownicy projektu, był proces konwersji aplikacji do formatu używanego przez zmodyfikowane środowisko uruchomieniowe, który nie należy do najłatwiejszych.

bEUVdgyJ

Problem dostrzegli również deweloperzy skupieni przy forum XDA. Jeden z nich, bpear96m postanowił znacznie ułatwić proces konwersji plików. W wyniku jego działań powstała aplikacja, która konwertuje pliki APK do formatu używanego przez ARChona. Pakiet jest tworzony w locie i zapisywany na karcie pamięci telefonu lub tabletu skąd można go łatwo przesłać do komputera. Cały proces wypakowywania trwa od kilku do kilkunastu sekund w zależności od wielkości gry lub programu oraz mocy obliczeniowej urządzenia. Autor aplikacji planuje dodanie obsługi Dysku Google, aby jeszcze przyspieszyć proces przesyłania plików.

350126144223471553

Aplikacja pozwala na zdefiniowanie trybu, w jakim powinna być prowadzona konwersja. Do wyboru jest również typ urządzenia oraz orientacja (pozioma lub pionowa). Pozwala to na uruchomienie zdecydowanej większości dostępnych gier bez konieczności wprowadzania zmian manualnie.

bEUVdgyL

Chrome APK Packager jest idealną propozycją dla tych użytkowników, którzy nie wypróbowali projektu ARChon z powodu utrudnionej konwersji plików. Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze i niezwykle intuicyjna, przez co może z niej korzystać każdy. Można ją pobrać odwiedzając wątek na forum XDA Developers.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (11)
bEUVdgzH