Wystarczył jeden dzień na złamanie Photoshopa z Creative Cloud

20.06.2013 15:34, aktual.: 21.06.2013 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To prawdopodobnie rekord osób trudniących się łamaniem zabezpieczeń oprogramowania. Adobe Photoshop jest od lat w czołówce najczęściej nielegalnie instalowanych programów, nic więc dziwnego, że i wersja dla Creative Cloud przyciągnęła uwagę hakerów. Jedna tak szybkiego, a przez to spektakularnego sukcesu nikt się nie spodziewał.

Chmura Adobe i abonamentowa sprzedaż oprogramowania budzą skrajne opinie — jednym odpowiadają błyskawiczne aktualizacje, dysk sieciowy i dostęp do programów na każdym komputerze, innym przeszkadza konieczność łączenia się z chmurą. Creative Cloud miał być też lekarstwem na nielegalne instalacje, ale już wiemy, że przynajmniej na razie tym nie będzie. Prezentowany podczas Adobe Max kilka tygodni temu Photoshop CC trafił w końcu do użytkowników Creative Cloud. Pracownicy Adobe mogli spać spokojnie… jeden dzień.

Obraz

Photoshop CC wymaga połączenia z Internetem podczas instalacji. Potem można pracować offline, ale co 30 dni program będzie domagał się ponownej weryfikacji licencji i jeśli proces się nie powiedzie, nie będzie możliwe korzystanie z niego. Zastosowane zabezpieczenia okazały się bardzo podobne do poprzednich wersji Photoshopa i już następnego dnia po wydaniu nowej wersji w sieciach P2P pojawił się złamany Photoshop CC. Hakerom udało się zablokować jego comiesięczne pytania o licencję i można pracować w trybie offline bez martwienia się o ewentualną blokadę.

Biorąc pod uwagę, że łamanie programu zajęło raptem jeden dzień, można przypuszczać najwyżej, że firma Adobe celowo się nie postarała choćby o zmianę zabezpieczeń. Możliwe również, że producent się tym szczególnie nie przejmuje, gdyż złamany Photoshop CC nie daje dostępu do bogatej palety możliwości Creative Cloud — dopiero w połączeniu z nimi programy firmy Adobe mają rozwijać skrzydła.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)