Wystartował system eClicto

Wystartował system eClicto

Redakcja
10.12.2009 19:29

Dzisiaj miał miejsce komercyjny start systemu eClicto poświęconego e-bookom. Na początku użytkownicy mogą skorzystać z około 800 publikacji dostępnych w języku polskim. Zainteresowani mogą również przetestować rozwiązanie proponowane przez firmę Kolporter pobierając cztery darmowe książki.

System eClicto składa się z kilku elementów. Pierwszym i niewątpliwie najważniejszym z nich jest elektroniczny czytnik. Urządzenie to rozpoznaje rozszerzenia PDF oraz EPUB, a przy prezentacji książek wykorzystuje technologię e-papieru (rodzaj wyświetlacza, którego zadaniem jest imitowanie wyglądu zwykłego papieru). Drugim elementem jest Manager eClicto. Aplikacja ta po instalacji na komputerze umożliwia pobieranie elektronicznych książek na dysk twardy, odczytywanie ich na ekranie monitora oraz wgrywanie do czytnika. Co ciekawe, by z programu skorzystać niezbędne jest utworzenie konta przypisanego do konkretnego komputera. Innymi słowy, nie jest możliwe odczytywanie tych samym publikacji na kilku komputerach posiadanych w domu.

Obecnie w oficjalnej księgarni powiązanej z projektem dostępnych jest ponad 800 publikacji w języku polskim. Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli Kolportera liczba ta ma systematycznie rosnąć. Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę projektu oraz na bloga związanego z systemem eClicto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)