Wyświetlacze w smartfonach Samsunga mogą zachwycić hologramami

Wyświetlacze w smartfonach Samsunga mogą zachwycić hologramami

Wyświetlacze w smartfonach Samsunga mogą zachwycić hologramami
12.08.2015 17:12, aktualizacja: 12.08.2015 19:00

Południowokoreański producent ma ambitniejsze plany związane z wyświetlaczami smartfonów niż tylko stosowanie coraz wyższych rozdzielczości. Samsung właśnie złożył patent na hologramy wyświetlane tuż nad ekranem.

W najnowszych smartfonach możemy znaleźć świetne wyświetlacze oferujące niesamowicie ostry obraz, który nie zmienia się nawet pod bardzo szerokim kątem. Producenci osiągnęli już naprawdę sporo i coraz trudniej zaoferować im coś innowacyjnego. Obecnie prześcigają się na rozdzielczości, Full HD zostało zastąpione przez Quad HD. Prawdopodobnie już niedługo zobaczymy jeszcze wyższe rozdzielczości, które będą wykańczać akumulatory. Nie wszyscy jednak chcą stać w miejscu i planują większe zmiany.

350140720470058945

Wśród producentów smartfonów wyróżnia się Samsung. Nie chodzi tylko o ich Super AMOLEDy, które są jednymi z najlepszych ekranów na rynku. Firma oprócz ścigania się na liczbę pikseli na cal, stara się również być innowacyjna. Dzięki takiemu podejściu mogliśmy w modelu Galaxy S6 Edge zobaczyć zakrzywiony, zachodzący na obie krawędzi wyświetlacz. To jednak nie koniec, Koreańczycy złożyli patent na ekran, który będzie w stanie wyświetlać hologramy.

Niestety nie zobaczymy dużych hologramów znanych z filmów science fiction. Na taką technologię w smartfonach przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, chociaż możemy się mylić i zobaczymy ją już niedługo. Wracając do Samsunga, firma złożyła patent na ekran, który będzie mógł wyświetlać holograficzne, niewielkie elementy. Przykładowo mogą to być ikonki lub notyfikacje. W celu wyświetlenia hologramu będzie wykorzystywane umieszczone tuż pod ekranem specjalne źródło emitujące światło. Niewielkie hologramy miałyby być wyświetlanie tuż na ekranem, a więc nie zobaczymy przed sobą drugiego człowieka czy dużych obiektów. Mimo tego efekt może być naprawdę niezły, a z pewnością będzie to rozwiązanie znacznie ciekawsze od przejścia z Full HD na Quad HD.

350140720470255553

Nie wiemy kiedy dokładnie zobaczymy holograficzne ikonki wyświetlane przez smartfony Samsunga. Obecnie mamy do czynienia wyłącznie z patentem, nawet nie widzieliśmy jakiegokolwiek prototypu. Możliwe, że ta technologia trafi już do Samsunga Galaxy S7, możliwe jest również, że zobaczymy ją dopiero za kilkanaście lat, możliwe, że skończy się tylko na patencie. Znając jednak ambicje Samsunga do bycia najbardziej innowacyjną firmą, to hologramy zobaczymy wcześniej niż się tego spodziewamy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)