Wysyłanie stron z Androida na PC – jak działa nowa funkcja Windowsa 10?

Wysyłanie stron z Androida na PC – jak działa nowa funkcja Windowsa 10?

Wysyłanie stron z Androida na PC – jak działa nowa funkcja Windowsa 10?
27.07.2017 12:37, aktualizacja: 27.07.2017 14:24

Wczoraj ukazała się nowa testowa kompilacja Windowsa 10 oznaczona numerem 16251. Przynosi ona przydatną nowość w postaci częściowej synchronizacji urządzeń z Androidem i pecetowego Windowsa. Postanowiliśmy sprawdzić jak Continue on PC sprawdza się w praktyce.

Po aktualizacji systemu do wersji 16241 w Ustawieniach pojawiła się nowa pozycja: Telefon. Po przejściu do niej, możliwe jest tam sparowanie urządzenia mobilnego. Wystarczy wybrać numer kierunkowy kraju i wprowadzić numer telefonu. Następnie na smartfon zostanie wysłany SMS z linkiem do aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ten zaprowadzi użytkownika do sklepu Google Play, skąd zainstalować można aplikację Microsoft Apps. Po jej uruchomieniu możemy przejść kategorii For Windows Insiders, gdzie zobaczymy krótką prezentację możliwości funkcji Continue on PC. Te na razie są ograniczone: wysyłać można tylko pojedyncze linki z przeglądarki. W przyszłości możemy się spodziewać dzielenia się zdjęciami, dokumentami czy fragmentami tekstu, co stanowić może swojego rodzaju sieciowy schowek.

Aby skorzystać z Continue on PC, wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową, przejść do jej menu i wybrać udostępnianie. Pierwszą pozycję zajmuje tam Continue on PC. Po wyborze tego sposobu udostępniania, użytkownik zostanie (za pierwszym razem) poproszony o zalogowanie się do konta Microsoft. Następnie należy wybrać opcję Continue now lub Continue Later oraz urządzenie, jeśli konto Microsoft jest wykorzystywane na więcej niż jednej maszynie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W przypadku Continue Now, po chwili na sparowanym komputerze z Windowsem uruchomiona zostanie przeglądarka Edge, która wyświetli witrynę wysłaną ze smartfonu. Continue Later spowoduje natomiast wyświetlenie powiadomienia. Dopiero po jego kliknięciu Edge wyświetli stronę.

Nie sposób zatem mówić o rewolucyjnej nowości, ale jest ona z całą pewnością przydatnym novum. Warto jednak wspomnieć, że tymczasowe zawężenie udostępnianych treści do linków nie jest jedynym ograniczeniem. Jak można się było spodziewać po Microsofcie, strony wysłane ze smartfonu wyświetlą się wyłącznie w Edge’u. Nawet, jeśli domyślna przeglądarka systemowa jest inna.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak już wczoraj zauważył karol1k95, już teraz mamy do dyspozycji oprogramowanie, które oferuje podobne, czy raczej znacznie większe możliwości – np. Pushbullet, który dostępny jest w naszej bazie oprogramowania. Oprócz udostępniania stron, Pushbullet synchronizuje także między innymi powiadomienia, a nawet pozwala na zarządzanie skrzynką wiadomości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)