Firma Google udostępniła właśnie testową wersję swojej wyszukiwarki dla Androida. Dzięki niej zainteresowani użytkownicy mogą przetestować nowe funkcje i poprawki jeszcze zanim trafią one do wydania stabilnego. Podobnie jak w przypadku wielu innych tego typu projektów, przed przystąpieniem do testów musimy odwiedzić specjalną stronę internetową.

bEVadAvF
350144406759892929

W przeciwieństwie do np. przeglądarki Chrome, wyszukiwarka Google jest jednym ze składników systemu. W efekcie nie jest możliwe dodanie do sklepu Play osobnej wersji ze zmienioną nazwą, użytkownik musi zastąpić tą już zainstalowaną. Jeżeli jesteście zainteresowani dołączeniem do testów wersji beta wyszukiwarki Google, powinniście najpierw przejść na odpowiednią stronę i się do nich zapisać, a następnie pobrać aplikację. Najczęściej jest już ona zainstalowana na urządzeniu, wtedy wystarczy poczekać kilka minut i sprawdzić dostępność aktualizacji w sklepie Google Play.

Co ciekawe, w przypadku tego programu testowego użytkownicy nie są zobowiązani do dołączenia do specjalnej społeczności w ramach sieci Google+. Wymóg taki jest stawiany w większości projektów dla Androida, samo Google się jednak z niego wyrywa. Możliwe, że ma to związek z działaniami firmy mającymi na celu zmniejszenie znaczenia Google+ i jego oderwania od innych usług.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (1)
bEVadAwD