Wyszukiwarka Google z szyfrowaniem SSL

Wyszukiwarka Google z szyfrowaniem SSL

Wojciech Cybulski
22.05.2010 10:58

Google wprowadził do swojej wyszukiwarki możliwość nawiązania szyfrowanego połączenia przy użyciu bezpiecznego protokołu SSL.

Nowa, bezpieczna wersja Google dostępna jest pod adresem https://www.google.com i ma aktualnie status beta. Gwarantuje ona użytkownikowi całkowite szyfrowanie połączenia między przeglądarką, a serwerami Google przy użyciu protokołu SSL. Dzięki temu nikt postronny nie może przechwycić żadnych treści, jakimi użytkownik wymienia się z Google. Obecnie bezpieczna wersja Google zapewnia jedynie podstawową funkcjonalność i ogranicza się wyłącznie do wyszukiwania stron internetowych. Dodatkowe moduły, takie jak Mapy czy Obrazki nie są jeszcze szyfrowane i linki do nich zostały usunięte z Google SSL. Firma uprzedza ponadto, że korzystanie z wyszukiwarki przy użyciu szyfrowanego połączenia nieznacznie wydłuży czas oczekiwania na wyniki. Google zadeklarował, że będzie starał się poszerzać bazę usług wspierających szyfrowanie połączenia.

Więcej informacji na temat bezpiecznego wyszukiwania można uzyskać czytając odpowiednie artykuły znajdujące się na stronach wsparcia technicznego. Wyszukiwarka Google nie jest pierwszą usługą, w której dostępne jest szyfrowanie połączenia z wykorzystaniem protokołu SSL. Wcześniej taka możliwość pojawiła się Gmailu i internetowym pakiecie biurowym Google Docs.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)