Wzrosła sprzedaż Windows Phone, nowe modele Nokii już za miesiąc?

06.08.2012 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzeniom z systemem Windows Phone daleko do poziomu sprzedaży, jaki osiągają modele z Androidem czy iPhone'y, ale analitycy twierdzą, że sprzedaż systemu mobilnego Microsoftu się poprawia. Firma Canalys informuje, że sprzedaż Windows Phone wzrosła o 277% w zakończonym właśnie kwartale. W okresie od maja do końca lipca 2012 roku sprzedanych zostało 5,1 miliona urządzeń z Windows Phone na całym świecie. Dla porównania, w pierwszym kwartale tego roku było ich zaledwie 1,3 miliona.

W efekcie udział systemu Windows Phone w rynku również znacząco wzrósł. Według StatCountera w Europie udział Windows Phone w puli urządzeń łączących się z Internetem wzrósł o 24%. Canalys wskazuje, że ich udział w rynku urządzeń mobilnych wzrósł z 1,2% do 3,2%. Nadal nie ma co mierzyć się z mającym 68% rynku Androidem, ale są widoki na powolny wzrost. Windows Phone może liczyć na pobicie w tym wyścigu BlackBerry, którego sprzedaż znów spadła.

Tymczasem Bloomberg poinformował, że już we wrześniu zobaczymy kolejne modele Nokii z Winodws Phone 8. Jeśli wierzyć plotkom, pojawią się podczas Nokia World, czyli między 4 a 6 września. Byłby to dobrze przemyślany prztyczek w nos Apple'a, który pokaże nowego iPhone'a 12 września.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (293)