x-kom.pl zakłada własną drużynę CS:GO. Chce wstrząsnąć sceną e-sportową

x‑kom.pl zakłada własną drużynę CS:GO. Chce wstrząsnąć sceną e‑sportową

x-kom.pl zakłada własną  drużynę CS:GO. Chce wstrząsnąć sceną e-sportową
05.03.2018 19:32, aktualizacja: 22.05.2018 13:26

Ogromna popularność IEM to dobitny dowód, że gaming z formy spędzania wolnego czasu, urósł do rangi dziedziny sportu, która interesuje coraz szerszą grupę ludzi. I to nie tylko w Korei Południowej, ale także w Polsce. Własną drużynę, specjalizującą się w Counter-Strike: Global Offensive, postanowił stworzyć x-kom. Team zostanie oparty na zawodnikach, którzy do tej pory należeli do drużyny Venatores. Cel jest z pewnością ambitny – wstrząśnięcie nie tylko polską sceną e-sportową.

Wybór Venatores nie jest przypadkowy, x-kom zaznacza, że jest on efektem wnikliwego monitorowania polskiej sceny e-sportowej. Firma chciała znaleźć prężny i ambitny skład, który zapewni mieszankę doświadczenia z młodością. Możliwe, że właśnie to połączenie przełoży się na sukcesy w CS:GO.

Obraz

Nowo powołana organizacja przyjęła nazwę x-kom team. Obecnie obejmuje jedną formację CS:GO, składającą się z sześciu zawodników: Krzysztofa „Goofy’ego” Górskiego, Patryka „Ponczka” Witesa, Michała „Soona” Wójcickiego, Krzysztofa „Starka” Lewandrowskiego, Karola „Tecka” Kapczyńskiego i będącego aktualnie na wypożyczeniu Patryka „Patitka” Fabrowskiego. W składzie ma znaleźć się także doświadczony sztab trenerski. Za kompletowanie zespołu odpowiadał Ernest Ziółkowski, który jednocześnie będzie sprawować funkcję menagera zespołu.

x-kom team nie jest nagłą odpowiedzią na aktualne zainteresowanie e-sportem. Gaming od zawsze był nieodłączoną częścią x-kom. Jak powiedział Michał Świerczewski, właściciel x-kom, pomysł własnego teamu gamingowego narodziła się kilka lat temu, choć Counter-Strike od zawsze cieszył się popularnością w firmie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)