x‑kom przewiduje, jak wyglądać będzie sprzedaż elektroniki w 2018 roku

x-kom przewiduje, jak wyglądać będzie sprzedaż elektroniki w 2018 roku
Jan Mentel

25.01.2018 20:18, aktual.: 22.05.2018 13:28

Analitycy ze sklepu x-kom.pl postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi sprzedaży elektroniki. Z udostępnionych danych wynika, że poprzedni rok był czasem bardzo dynamicznych zmian, zresztą podobnie jak ostatnie lata. Eksperci firmy spodziewają się jednak, że w 2018 roku całościowa sprzedaż oferowanych urządzeń będzie rosła, a odpowiedzialny za to będzie m.in wzrost zainteresowania sprzętem gamingowym.

Poprzedni rok w segmencie laptopów nie należał do najlepszych. W związku z wycofaniem Windowsa 8.1 z domyślnie ustawioną przeglądarką Internet Explorer oraz wyszukiwarką Bing, znacznie spadła liczba sprzedanych tanich urządzeń, co wpłynęło na całą kategorie laptopów. Eksperci szacują również, że ta tendencja utrzyma się w 2018 roku – ich sprzedaż ma wynieść ok. 1,3 mln sztuk, co przekłada się na 12-procentowy spadek.

Na rynku komputerów stacjonarnych widać wyhamowanie sprzedaży. Z drugiej strony sytuacja szybko może się zmienić ze względu na bardzo dynamiczny rozwój gamingu. Jak informują przedstawiciele x-komu, cały rynek urządzeń dla graczy w porównaniu do poprzedniego roku w Polsce urósł o 47,5 proc.

Tablety swój największy renesans przeżywały w latach 2012–2015, z kolei teraz widoczny jest drastyczny spadek zainteresowania. Szacuje się, że w tym roku do polskich konsumentów trafić ma 800 tys. sztuk, co w porównaniu do najlepszego czasu jest 3-krotnie gorszym wynikiem oraz 10-procentowym spadkiem do roku poprzedniego.

Na tym tle zdecydowanie najlepiej prezentuje się kategoria smartfonów sprzedawanych bez abonamentu (segment SIM Free). Zdaniem analityków ich sprzedaż w najbliższym roku ma wynieść 3,5 mln sztuk, co przekłada się na wzrost na poziomie 3-5 proc.

Jeżeli chodzi o przewidywania dotyczące całościowej sprzedaży, eksperci z x-kom twierdzą, że w 2018 roku spodziewają się ok. 13-procentowego wzrostu w porównaniu do roku poprzedniego.Przyczynić ma się do tego wzrost zainteresowania dronami oraz kamerami sportowym, ale także sprzętu dla graczy i gier.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)