XAuth - łatwa integracja sieci społecznościowych

XAuth - łatwa integracja sieci społecznościowych

Wojciech Cybulski
19.04.2010 19:37

Meebo wraz z partnerami takimi jak Google, Microsoft, Yahoo! czy MySpace zaprezentowało otwarty standard XAuth pozwalający na integrację serwisów społecznościowych z dowolnymi witrynami.

Niewątpliwym plusem XAuth jest jego otwartość i uniwersalność, dzięki której możliwe jest łatwe integrowanie serwisów internetowych z wieloma usługami społecznościowymi, a sam proces potwierdzenia tożsamości użytkownika ulega daleko idącej automatyzacji. Po jednorazowej konfiguracji XAuth zawsze "wie" do jakich sieci społecznościowych należymy, przez co po wejściu na stronę oferującą funkcje społecznościowe możemy od razu z nich korzystać. XAuth jest bardzo przyjazny dla administratorów - bazuje na otwartym kodzie źródłowym, a do działania wykorzystuje HTML5. Dba także o prywatność użytkowników i jest łatwy w konfiguracji. Szczegółowo funkcjonowanie tej technologii omówił w udostępnionym klipie wideo prezes Meebo, nie kto inny, tylko Robert Scoble - niegdyś pracownik Microsoftu, znany blogger i niezwykle barwna w internetowym świecie postać.

Niestety dwaj społecznościowi giganci - Facebook i Twitter - póki co nie zamierzają wesprzeć XAuth, co sprawia, że mimo iż jest to technologia o dużym potencjale, będzie jej trudno przebić się na rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)