XBMC 11.0 — odświeżona skórka i nowe możliwości

XBMC 11.0 — odświeżona skórka i nowe możliwości

26.03.2012 16:45

Po ponad roku prac wydana została wersja 11.0 otwartoźródłowego centrum multimedialnego XBMC. Dzięki temu programowi można zamienić praktycznie każde urządzenie w centrum rozrywki z odtwarzaczem filmów, muzyki, przeglądarką zdjęć i możliwością rozszerzania możliwości centrum za pomocą wtyczek.

XBMC 11.0, zwany również Eden, wprowadza między innymi możliwość wycofania instalacji wtyczki lub skórki. Ta możliwość została wprowadzona z myślą o przyszłych wydaniach programu, który może kiedyś trafić na urządzenia będące częścią większego systemu. W tym przypadku producent z pewnością będzie chciał wprowadzić własne modyfikacje do XBMC i należy zabezpieczyć użytkownika przed instalacją „gryzących się” wtyczek.

Sporo zmieniło się również w wyglądzie programu. Domyślna skórka, Confluence, została wyposażona w poziome menu, które umożliwia podejrzenie kolekcji multimediów i nawigację bez „klikania”. Pozostałe zmiany są na tyle subtelne, że użytkownik nie powinien ich zauważyć. Wyjątkiem są poprawki, dzięki którym Confluence można obsługiwać zarówno pilotem na dużym ekranie, jak i również dotykowo na tablecie. Poza widocznymi zmianami poprawiono również wydajność programu (między innymi zmieniając dekoder JPEG), dodano obsługę nowych protokołów strumieniowania multimediów, poprawiono obsługę nieszyfrowanych płyt Blu-ray i wiele innych. Pełną listę zmian można znaleźć na stronie projektu.

Najnowszem XBMC można pobrać z naszego portalu dla Windowsa, OS X i Linuksa. Program można zainstalować również na odblokowanych urządzeniach firmy Apple (iPhone, iPad i Apple TV), istnieje również dystrybucja Linuksa zbudowana do uruchamiania XBMC — XBMCbuntu (ISO).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)