Xbox One już z obsługą myszki i klawiatury w wersji beta Minecrafta

Xbox One już z obsługą myszki i klawiatury w wersji beta Minecrafta

24.08.2017 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa generacja konsol jest bardzo bliska PC. Zaglądając do wnętrzności Xboksa One czy PlayStation 4 zobaczymy ośmiordzeniowy procesor x86-64 wyprodukowany przez AMD. Granica między komputerem, a konsolą, jest jeszcze cieńsza w Xboksie One, działającym przecież na Windows 10 i mającym niemal identyczną bibliotekę gier jak PC. Granica niebawem będzie wręcz niewidoczna – konsola Microsoftu potrafi już obsłużyć myszkę i klawiaturę.

Ustaliliśmy już, że Xbox One to niemal PC, zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu ciągnie się temat dodania obsługi klawiatury i myszki. Po wcześniejszych zapowiedziach, podczas tegorocznej konferencji Build 2017 został wykonany większy krok do przodu. Deweloperzy otrzymali program Xbox Live Creators Program, którego zadaniem jest m.in. zatarcie granicy pomiędzy poszczególnymi platformami – PC z Windows 10 i Xboksem One.

Niedługo musieliśmy czekać na kolejne wiadomości. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z zapowiedziami, ale pokazaniem działającej beta wersji Minecrata, która wspiera klawiaturę i myszkę. Oczywiście w tym celu odpowiednie API musiało również trafić na Xboksa One, działającego na testowej kompilacji systemu operacyjnego.

Minecraft Xbox BETA! - Minecraft 1.2 XBOX Beta Gameplay - Commands Blocks, Spawners & More!

Udostępniony został filmik pokazujący nową betę Minecrafta. Jedna z osób w materiale wprost stwierdza, że tak, możesz używać myszki i klawiatury w becie. Owszem mamy do czynienia z wersją testową, która jednak sugeruje, że nowości niebawem powinny trafić do stabilnej edycji. Zanim to się stanie, jak może minąć jeszcze kilka miesięcy.

Wprowadzenie obsługi myszki i klawiatury zrównuje Xboksa z PC. Wygodniejsze powinno stać się granie w strzelanki i strategie. Z pewnością celem jest umożliwienie wyrównanej gry w trybie wieloosobowym, podczas pojedynków użytkowników Xboksa z osobami posiadającymi PC. Xbox staje się PC, wprowadzając udogodnienia i nowe funkcje, ale czy właśnie tego oczekujemy od konsoli?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)