Sony pracuje nad mocno odświeżoną wersją PlayStation 4, kryjącą się pod nazwą kodową NEO. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że także w Redmond trwają intensywne przygotowania do premiery podrasowanego Xboksa One. Czy jednak Microsoft, podobnie jak Sony, także zdecyduje się na zwiększenie wydajności?

bEShsIgR

PlayStation NEO ma przynieść zauważalny skok wydajnościowy. Podobno GPU ma zapewnić nawet dwukrotnie większą wydajność, natomiast podkręcone CPU zaoferuje 30% więcej mocy obliczeniowej. Już PlayStation 4 było wydajniejsze od Xboksa One, różnica będzie więc jeszcze większa.

350176269411051457

Microsoft raczej nie pozostawi tego bez odpowiedzi, tym bardziej, że obecna generacja konsol należy do Sony. Z informacjami o odświeżonej wersji Xboksa One mieliśmy już styczność. Do Federalnej Komisji Łączności wpłynęły dokumenty, które mają prezentować nowy układ scalony Xboksa. Kolejnym śladem są zdjęcia pochodzące z chińskiej fabryki, na których to prawdopodobnie umieszczono informacje o Xboksie One drugiej generacji, a raczej o jakimś elemencie, który w nim się znajdzie.

350176269411182529

Ze zdjęcia pochodzącego z chińskiej fabryki dowiemy się, że produkowany jest Xbox One II. Warto zwrócić uwagę na wagę, wynosi ona bowiem 600-800 gramów. Bardzo mało prawdopodobne, że dotyczy to całej konsoli. Xbox One waży 3,4 kg i wątpimy by Microsoft aż tak bardzo zmniejszył konsolę. Do czynienia mamy raczej z informacjami o komponencie, który zostanie zastosowany w XOne drugiej generacji.

bEShsIgT

Nadal o odświeżonej wersji Xboksa One wiemy niewiele, Microsoft ciągle milczy o specyfikacji. Jednak Phil Spencer, obecny szef działu gier w Microsofcie, oświadczył, że nie ma planów, aby pójść drogą Sony. Oczywiście wszystko może się zmienić, Microsoft dość często zmieniał zdanie w kwestii Xboksa One, zwłaszcza po jego premierze. Możliwe jednak, że zobaczymy wyłącznie wersję Slim, która zostanie odchudzona, a podzespoły będą bardziej energooszczędne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (28)
bEShsIhP