Xbox: xCloud w Polsce! Abonenci Game Pass Ultimate za darmo zagrają na smartfonach

Xbox: xCloud w Polsce! Abonenci Game Pass Ultimate za darmo zagrają na smartfonach

xCloud, fot. Microsoft
xCloud, fot. Microsoft
04.08.2020 15:06, aktualizacja: 05.08.2020 07:24

Microsoft ma świetne wieści dla graczy w Polsce. Koniec z traktowaniem naszego kraju niczym obywateli drugiej kategorii. Usługa xCloud do strumieniowania gier z platformy Xbox na smartfony wejdzie na nasz rynek już w przyszłym miesiącu.

Nie trzeba będzie w ogóle posiadać ani PC-ta ani Xboxa – gry uruchomimy bezpośrednio na telefonie w formie streamingu.

xCloud: wreszcie będziemy mogli pograć na smartfonach w hity z Xboxa

W lipcu 2020 Microsoft ogłosił, że abonenci Xbox Game Pass Ultimate otrzymają darmowy dostęp do usługi strumieniowania gier na smartfony, xCloud. Można dyskutować, czy słowo "darmowy" jest tutaj adekwatne, ale technicznie to nowo wprowadzona funkcja, za którą nie trzeba dodatkowo płacić.

Na liście ogłoszonych krajów nie było wtedy Polski. Sytuacja, całe szczęście, odmieniła się. Nasz kraj, już 15 września otrzyma dostęp do xCloud.

Na starcie będzie dostępnych 100 gier, w tym hity Microsoftu, takie jak Gears 5 czy Forza Horizon 4. A wszystko bez konieczności posiadania konsoli czy komputera.

Warto zaznaczyć, że xCloud będzie dostępny u nas początkowo na urządzeniach z Androidem. Wersja aplikacji na iOS ma obecnie wiele ograniczeń i jedynie obsługuje jedną grę. Nie wiadomo, kiedy tutaj sytuacja się odmieni.

Polska przestaje być krajem drugiej kategorii

Nie mieliśmy szczęścia do strumieniowania gier do tej pory. Ominęła nas Google Stadia, a wcześniej PlayStation Now. Z większych graczy pozostało jedynie GeForce Now, którego fantastyczny potencjał został stłamszony przez wydawców.

xCloud ma szansę odmienić tę sytuację i otworzyć granie na nowe grono odbiorców (takich bez mocnego komputera ani konsoli). Co więcej ta usługa umożliwi także graczom zainwestowanym w ekosystem Xbox (na konsoli i PC) rozgrywkę w trybie przenośnym. Będą mogli kontynuować swoje ulubione gry także z dala od telewizora czy monitora, a nawet poza domem.

xCloud: dalsze plany Microsoftu i partnerów

Microsoft ogłosił współpracę z producentami akcesoriów, którzy wydadzą własne nakładki do telefonów, aby przekształcić je w coś w stylu Nintendo Switcha. Zaprzyjaźniony serwis Gadżetomania szczegółowo opisał świeżo zapowiedziane z myślą o xCloud dodatki do smartfonów.

Gigant z Redmond już 5 sierpnia 2020 będzie miał kolejny komunikat do przekazania, w związku z wydarzeniem Samsung Galaxy Unpacked - prawdopodobnie powiązane z Samsung Galaxy Note 20 Ultra (który ma być "Xbox-fonem").

xCloud może także w późniejszym czasie trafić na na telewizory Smart, m.in. firmy Samsung.

Jak uruchomić gry z Xboxa na smartfonie?

Aby strumieniować gry, które udostępnił Microsoft w ramach usługi xCloud, musimy mieć zainstalowaną aplikację Xbox Game Streaming Preview. Microsoft pozwala na rozgrywkę kontrolerem Xbox One (oficjalnym lub partnerów) lub DualShockiem od PS4. Wymagany jest ping nie wyższy niż 125 ms, Wi-Fi 5 GHz oraz mobilne łącze o prędkości 10 Mbps (pobieranie) i 4,75 Mbps (wysyłanie).

[frame]Aplikacja Xbox Game Pass na PC na Windowsa jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)