xCloud: strumieniowanie gier Xbox na PC już działa. I nie trzeba konsoli

xCloud: strumieniowanie gier Xbox na PC już działa. I nie trzeba konsoli

fot. Windows Central/YouTube
fot. Windows Central/YouTube
18.11.2020 09:42, aktualizacja: 18.11.2020 12:45

xCloud, czyli usługa uruchamiania gier z Xbox Game Pass Ultimate na smartfonach już działa od 15 września 2020 r. w Polsce. Testowaliśmy ją na Androidzie i działa świetnie.

Tymczasem już niedługo ukaże się ona również na iOS oraz PC. Redakcja Windows Central miała okazje sprawdzić, jak działa na Surface Pro X.

EXCLUSIVE: XCloud for PC (Xbox Game Pass cloud streaming)

Aplikacja do strumieniowania jest bardzo podobna w wyglądzie i funkcjonalności do swojego odpowiednika z Androida. Co ciekawe, obsługuje także sterowanie dotykowe, które dostępne jest w przypadku 11 tytułów. Dzięki temu urządzenia takie, jak Surface Pro zyskają przydatną funkcjonalność.

Oczywiście standardowym rozwiązaniem jest bezprzewodowy kontroler do Xbox One / Series X|S z Bluetooth. Według doniesień Zaca Bowdena z Windows Central przy internecie 200 Mbps poruszanie się w grach było bardzo responsywne.

Redaktor określił doznania jako "niemalże jak z fizycznego sprzętu", przy minimalnej ilości artefaktów widocznych w strumieniowanym obrazie. Zaznaczył również, że aplikacja dobrze skaluje obraz wraz ze zmianą okienka, bez konieczności uciekania się do dodatkowych programów typu Borderless Gaming.

Strumieniowanie gier z Xbox Game Pass Ultimate na PC będzie możliwe w przyszłym roku. Windows Central sprawdzało teraz aplikację testową. Na platformie iOS rozwiązanie będzie dostępne za pomocą strony internetowej (którą można zainstalować jako aplikację w stylu PWA).

Destiny 2 uruchomione przez xCloud, fot. Windows Central/YouTube
Destiny 2 uruchomione przez xCloud, fot. Windows Central/YouTube

Chcesz grać w gry z Xboxa na smartfonie? Pobierz aplikację Xbox Game Pass na Androida z naszego katalogu oprogramowania[/url].

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)