Xiaomi chce być najlepsze: w końcu zajmie się jakością aparatów w smartfonach

Xiaomi chce być najlepsze: w końcu zajmie się jakością aparatów w smartfonach

Xiaomi chce być najlepsze: w końcu zajmie się jakością aparatów w smartfonach
Oskar Ziomek
16.05.2018 11:53, aktualizacja: 16.05.2018 16:21

Xiaomi zdobywa nowych klientów w imponującym tempie. Choć producent nie zajmuje się tworzeniem wyłącznie smartfonów, kojarzony jest głównie z nimi – funkcjonalnymi i przede wszystkim atrakcyjnymi cenowo alternatywami modeli Samsunga czy nawet Apple, w tym przypadku pomimo innego systemu operacyjnego. Choć wymieniać można wiele zalet, to jednak znakomita większość modeli Xiaomi ma jedną wspólną wadę i są nią co najwyżej średniej jakości aparaty fotograficzne.

Chociaż zdarzają się wyjątki od reguły i za taki można najpewniej uznać model Mi MIX 2S, Xiaomi nie chce na tym poprzestawać. By zawalczyć o pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży i zrównać się z konkurencją także w kontekście jakości zdjęć, producent powołał nowy oddział wewnątrz struktury firmy, który zajmować się będzie wyłącznie ulepszaniem aparatów w smartfonach.

Xiaomi Mi MIX 2S z aparatami świetnie ocenionymi przez DxOMark.
Xiaomi Mi MIX 2S z aparatami świetnie ocenionymi przez DxOMark.

O zmianach w Xiaomi donosi serwis TechNode, gdzie przedstawiany jest zrzut ekranu mający prezentować upublicznioną przypadkiem wiadomość e-mail, której autorem jest Lei Jun – prezes firmy. Firma zdecydowała się otworzyć nowy oddział zajmujący się aparatami w dziale smartfonów. Dzięki zasobom firmy chcemy budować aparaty do smartfonów zdolne do robienia zdjęć światowej klasy! – przeczytać można w wiadomości. Odpowiedzialnym za nowy oddział ma być Zhu Dan, dotychczasowy szef działu elektrotechniki w Xiaomi.

Bardzo możliwe, że po tych zmianach na rynku zaczną pojawiać się smartfony Xiaomi, które imponować będą nie tylko ceną i ciekawym oprogramowaniem, ale także aparatami. Obecnie bowiem nietrudno znaleźć opinie użytkowników, którzy z jakości zdjęć nie są zadowoleni. Pozostaje mieć nadzieję, iż proponowane wkrótce nowe modele Xiaomi mimo najpewniej lepszych niż wcześniej aparatów, nadal pozostaną konkurencyjne cenowo względem najdroższych rywali.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)