Xiaomi kusi plakatami: już za kilka dni zaprezentuje swojego pierwszego drona

Xiaomi kusi plakatami: już za kilka dni zaprezentuje swojego pierwszego drona20.05.2016 18:08
Xiaomi kusi plakatami: już za kilka dni zaprezentuje swojego pierwszego drona

Portfolio Xiaomi powiększa się w imponującym tempie. Mimo że korporację kojarzymy przede wszystkim ze smartfonami, to oferuje ona znacznie więcej: między innymi tablety, kamery, sprzęt audio, pojazdy typu hooverboard, urządzenia do gotowania ryżu, a także pudełka telewizyjne. Wiadomo już także, a wieści te były oczekiwana od dawna, że Xiaomi będzie miało także własnego drona.

Korporacja poinformowała o tym w bardzo efektowny sposób, bo w postaci dwóch świetnych plakatów. Trzeba przyznać, że urządzenie widoczne na pierwszym plakacie prezentuje się dość niepokojąco, jednak taka forma kampanii sugeruje, że dla Xiaomi nowy dron będzie pełnił ważną funkcję. Ma on bowiem stanowić odejście od polityki, z którą kojarzona jest chińska firma, a która skutkuje stosunkowo niskimi cenami. Dron od Xiaomi ma być bowiem statkiem z najwyższej półki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jedyną pewną informacją jest ta zawarta na plakatach – premiera drona ma nastąpić już za kilka dni, 25 maja. Reszta stanowi domysły oraz przecieki, jednak trzeba przyznać, że hipotezy prezentują się bardzo zachęcająco. Innowacyjny ma być między innymi model sterowania urządzeniem: według Fonearena.com, będzie to możliwe za pomocą smartopaski.

Interesujące informacje pojawiły się także na forum MiUi. Jeden z moderatorów opublikował tam informacje, które można zinterpretować jako pewną wskazówkę – otóż widoczne na jaśniejszym plakacie śmigiełko ma nawiązywać do starożytnej dziecięcej latającej zabawki zbudowanej z piórka i patyka, który tarło się między dłońmi, by odleciała. Być może to nawiązanie nie jest przypadkowe, a konstrukcyjnie Mi będzie innowacją w stosunku do popularnych kwadrokopterów? Przekonamy się w środę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)