Xiaomi Mi 5s i Mi 5s Plus – jest chińska odpowiedź na nowego iPhone'a

Xiaomi Mi 5s i Mi 5s Plus – jest chińska odpowiedź na nowego iPhone'a

Xiaomi Mi 5s i Mi 5s Plus – jest chińska odpowiedź na nowego iPhone'a
27.09.2016 13:06

Ostatni miesiąc w przypadku smartfonów upłynął pod znakiem potyczek pomiędzy Samsungiem i Apple, a o miano najlepszego urządzenia na rynku walczyły Note'y 7 (przynajmniej te ze sprawną baterią) i iPhone'y 7. Ze Wschodu właśnie nadeszła odpowiedź: Xiaomi zaprezentowało już smartfony Mi 5s.

Chińczycy zdecydowali się zaprezentować dwa warianty Xiaomi Mi 5s różniące się między innymi wielkością wyświetlacza: w 5s jego przekątna wynosi 5,15 cala, w modelu 5s Plus jest to 5,7 cala, w obu przypadkach mamy do czynienia z rozdzielczością 1080p. W Plusie otrzymamy ponadto możliwość korzystania z techniki analogicznej do 3D Touch, niemniej będzie to możliwe jedynie w przypadku aplikacji preinstalowanych przez Xiaomi.

Fot. mobipicker.com
Fot. mobipicker.com

Zastosowany w obu urządzeniach procesor to Snapdragon 821, jednak w przypadku 5s będzie on taktowany z częstotliwością 2,15 GHz, zaś w 5S Plus zastosowano wariant 2,35 GHz. Różnice są także w ilości pamięci, choć w obu przypadkach dostępne będą dwa warianty.

Mi 5s dostępny będzie zatem w wersji z 3 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci. W przypadku większego urządzenia w słabszym wariancie otrzymamy 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci, w drugim 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Różnej pojemności będą także akumulatory: wynosi ona 3000 i 3800 mAh.

Zmiany pojawiły się także w przypadku kamer: w Mi5 rozdzielczość to 12 MP, a w Plusie, jak przystało na konkurenta iPhone'a 7, wykorzystano układ dwóch kamer o rozdzielczości 13 MP. Przednie kamerki mają rozdzielczość 4 MP. W obu urządzeniach pojawił się także czytnik linii papilarnych umieszczony na przycisku domowym. Xiaomi zabudowało go szkłem, zaś jego działanie ma się opierać na emisji ultradźwięków.

Fot. mobipicker.com
Fot. mobipicker.com

Czas na konkrety, czyli cenę. Xiaomi Mi 5s we wspomniany uboższym pod względem dostępnej pamięci wariancie został wyceniony na 1999 juanów, czyli ok 1150 zł. Za opcję 4 GB/128 GB przyjdzie zapłacić ok. 1300 zł. Również równowartość 1300 zł przyjdzie zapłacić za podstawowy wariant Xiaomi Mi 5s Plus, zaś za dodatkowe GB RAM-u zapłacić trzeba będzie niecałe 1500 zł.

Oczywiście powyższe ceny dotyczą rynku chińskiego. Na razie nie wiadomo, kiedy Xiaomi Mi5s pojawi się w oficjalnej dystrybucji w Polsce, niemniej informacje te, łącznie z cenami, będą dostępne w najbliższym czasie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)