Xiaomi Mi 7 jak iPhone X: rozpoznawanie twarzy zastąpi skaner linii papilarnych

Xiaomi Mi 7 jak iPhone X: rozpoznawanie twarzy zastąpi skaner linii papilarnych

Xiaomi Mi 7 jak iPhone X: rozpoznawanie twarzy zastąpi skaner linii papilarnych
27.12.2017 14:29

Jubileuszowy iPhone X zerwał z Touch ID, stawiając wyłącznie na funkcję rozpoznawania twarzy Face ID. Kwestią czasu było podchwycenie tego rozwiązania przez innych producentów, którzy zapatrzeni w Apple, kopiują również te mniej dobre pomysły. Jedną z pierwszych firm, która przygotowuje smartfon z autorskim odpowiednikiem Face ID będzie Xiaomi, tak samo jak Apple, rezygnując z czytnika linii papilarnych.

Face ID w nowym iPhonie to jeden z najbardziej zaawansowanych mechanizmów rozpoznawania twarzy, operujące na trójwymiarowym modelu twarzy, nie zaś na łatwiejszym do oszukania skanowaniu dwóch wymiarów. Korzystanie z niego nie jest jednak tak wygodne i szybkie jak miało to miejsce w przypadku Touch ID. Apple nie dało wyboru swoim klientom, skazując ich wyłącznie na jedną metodą zabezpieczenia z wykorzystaniem biometrii.

350208273477298113

Niestety Xiaomi ponownie chce wzorować się na nowym iPhonie, nie zastanawiając się, czy faktycznie Apple podejmuje dobre dla użytkownika decyzja. Wcześniej takie podejście mogliśmy zaobserwować m.in. przy braku minijacka w Mi6. Teraz w Mi 7 zniknie dodatkowo czytnik linii papilarnych, a użytkownikom pozostanie tylko rozpoznawanie twarzy.

Informacja nie została potwierdzona przez Xiaomi, ale firma ma testować systemy rozpoznawania twarzy, przykładając dużą uwagę do bezpieczeństwa, ponieważ z czasem ten mechanizm ma stać się jedynym służącym do autoryzacji użytkownika. Nie jest jeszcze pewne, czy Xiaomi samo zaprojektuje system czy kupi już gotowe rozwiązanie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)