Xiaomi Mi A2 ma problem z rozładowującą się baterią. Winny może być czytnik linii papilarnych

Xiaomi Mi A2 ma problem z rozładowującą się baterią. Winny może być czytnik linii papilarnych
Oskar Ziomek

05.10.2018 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystający ze smartfonu Xiaomi Mi A2 skarżą się na usterkę, w wyniku której bateria w ich urządzeniach bardzo szybko się rozładowuje. Na problem zwraca uwagę między innymi serwis XDA Developers. Jak się okazuje, kłopot z baterią jest związany z procesorem, który działa przez większość czasu z maksymalnym taktowaniem.

Najprawdopodobniej z powodu błędu w oprogramowaniu urządzenie w niektórych sytuacjach nie potrafi zmniejszyć swojego zapotrzebowania na energię, nawet wtedy, gdy nie wykonuje skomplikowanych obliczeń. Jak na razie nie ma pewności co może powodować nieuzasadnione podwyższanie taktowania procesora, ale użytkownicy Mi A2 mają w tym zakresie kilka spostrzeżeń.

Historia stanu baterii i CPU u jednego z użytkowników Xiaomi Mi A2, źródło: SirMorokei, forum LinusTechTips.
Historia stanu baterii i CPU u jednego z użytkowników Xiaomi Mi A2, źródło: SirMorokei, forum LinusTechTips.

Okazuje się, że problem może być związany z czytnikiem linii papilarnych, po użyciu którego wszystkie rdzenie procesora zaczynają pracować pod pełnym obciążeniem, ale według innych problem związany jest z usługami Google. Część użytkowników zwraca uwagę, że zrestartowanie telefonu pomaga, by tymczasowo pozbyć się kłopotu, ale trzeba tę czynność ponawiać co 1-2 godziny.

O szczegółach można przeczytać na forum MIUI. Jak widać, problem znany jest już ponad tygodnia i potwierdza go wielu użytkowników modelu Mi A2. Wszyscy liczą na szybkie rozwiązanie za pomocą aktualizacji, którą Xiaomi najprawdopodobniej już teraz przygotowuje. O problemie z baterią dyskutuje się także w wątku na stronie Google.

XIaomi Mi A2 to smartfon ciekawy przede wszystkim ze względu na zastosowaną w nim, czystą odmianę Androida bez nakładki. Ponieważ jest to urządzenie z linii Android One, powinno być szybko i często aktualizowane przez Google, a jak okazało się w naszym teście, smartfon działa przy tym bardzo sprawnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)