Xiaomi Mi Box – telewizyjne pudełko od Xiaomi i Google #io16 (aktualizacja)

Xiaomi Mi Box – telewizyjne pudełko od Xiaomi i Google #io16 (aktualizacja)
19.05.2016 12:30
Xiaomi Mi Box – telewizyjne pudełko od Xiaomi i Google #io16 (aktualizacja)

Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji Google I/O, Hugo Barra, niegdyś szef działu mobilnego Google, a dziś przedstawiciel Xiaomi, zapowiadał, że zaprezentowana zostanie nowość będąca efektem partnerstwa obu korporacji. Dziś wiemy już nad czym pracowali inżynierowie i programiści – nad Xiaomi Mi Box.

350177354259326913

Google poinformowało podczas konferencji o dalszych planach rozwoju Android TV, a także Google Castów, czyli urządzeń, które zaznaczają obecność korporacji i systemu Android także na telewizorach. Z nowości należy zaznaczyć między innymi kolejnych partnerów, którzy zajmą się produkcją urządzeń: w gronie tym znaleźli się między innymi Sony, Shark, Beko, Grunding oraz właśnie Xiaomi.

Jak donosi serwis 9to5Google, Chińczycy zaprojektowali pudełko Xiaomi Mi Box, o którym wiemy jednak niewiele ponad to, co widoczne jest na zdjęciach. Trzeba przyznać, że przede wszystkim Box prezentuje się bardzo efektownie – jest niewielki i smukły, przez co nikt nie powinien mieć oporów przed położeniem urządzenia w salonie, co w przypadku tej klasy urządzeń, nie jest pozbawione znaczenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wiadomo także, że Mi Box będzie posiadał wyjścia HDMI, USB, AV, i będzie obsługiwał rozdzielczość 4K. Jak widać na zdjęciach, w zestawie będzie także produkowany przez Xiaomi kontroler oraz pad. Telewizyjne pudełko z Androidem wyprodukowane przez Xiaomi ma trafić z początku na amerykański rynek w tym roku.

Aktualizacja

Mi Box pojawił się już w sklepie Xiaomi, dzięki czemu dysponujemy wyczerpującymi informacjami na temat specyfikacji pudełka. Na urządzeniu zostanie preinstalowany Android TV 6.0, dzięki czemu będzie ono w pełni kompatybilne z Castami. Oprócz wspomnianej obsługi rozdzielczości 4K przy prędkość 60 klatek na sekundę, otrzymamy także wsparcie dla HDR.

350177354259720129

W telewizyjnym pudełku od Xiaomi znajdziemy czterordzeniowy układ Cortex-A53, GPU Mali 450, 2 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Trudno zatem twierdzić, aby wydajność powalała, powinna jednak pozwolić na grę w dostępne na Androida produkcje, czemu wygodniejsze będzie ze sprzedawanym oddzielnie padem Xiaomi. Natomiast w kontrolerze, który będzie dołączany do zestawu, znajdziemy mikrofon, dzięki czemu Mi Box będzie obsługiwał polecenia głosowe. Szczegóły można znaleźć na stronach Xiaomi

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)