Topowy Xiaomi Mi 8 to świetny smartfon, ale zarzuca mu się bycie kopią iPhone’a X. Faktycznie, oba smartfony wyglądają prawie identycznie, zarówno pod względem wzornictwa przodu (ekran z notchem), jak i tyłu z charakterystycznie rozmieszczonymi obiektywami kamery. Warto więc poczekać na inny model chińskiego producenta – Mi Mix 3 może być bowiem jednym z najlepiej wyglądających smartfonów na rynku.

bETOrHKJ

W Sieci pojawiło się zdjęcie, które ma przedstawiać nowy smartfon Xiaomi. Model Mi Mix 3 wygląda na nim po prostu świetnie. Cały ekran został otoczony bardzo smukłymi ramkami. Żadna ramka nie jest szersza i nie ma też żadnych wycięć na ekranie. Nie oznacza to jednak, że nie otrzymamy przedniej kamerki.

Xiaomi Mi Mix 3, źródło: phonearena.com
Xiaomi Mi Mix 3, źródło: phonearena.com

W poprzedniku, czyli Mi Mix 2, przedni aparat znalazł się na dolnej ramce, która była zauważalnie szersza od pozostałych. Korzystanie z niego z pewnością nie należy do komfortowych – przy wideorozmowach czy podczas robienia zdjęcia należy obrócić smartfon do góry nogami. W Mi Mix 3 problem może zostać rozwiązany. Podejrzewa się, że Xiaomi sięgnie po podobne rozwiązanie, jak Vivo w smartfonie NEX – kamera wysuwana z góry obudowy z wykorzystaniem specjalnego mechanizmu.

bETOrHKL

Na zdjęciu widoczny jest przedni głośnik i boczne przyciski – włącznik i regulacja poziomu głośności. Smartfon działa pod kontrolą MIUI 9. Nie oznacza to jednak, że finalnie zostanie wydany z tą wersją oprogramowania. Najpewniej mamy do czynienia z prototypem, który testowany był na starszym wydaniu oprogramowania.

Xiaomi is making a new Qi Wireless Charger... that just got certified by the WPC. No further clues, but this might be for the Mi Mix 3 (???) https://t.co/s3QVxy2MjN pic.twitter.com/IwZFycMovq

— Roland Quandt (@rquandt) 4 lipca 2018Mi Mix 3 może zostać wydany z funkcją bezprzewodowego ładowania. Xiaomi ma bowiem pracować nad bezprzewodową ładowarką. Trafiła już ona do Wireless Power Consortium, więc premiera powinna odbyć się już niebawem. Możliwe, że zostanie zaprezentowana wraz z tytułowym smartfonem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (0)
bETOrHLH