Xiaomi Mi MIX 3: zaprezentowano wersję ze Snapdragonem 855 i obsługą sieci 5G

Snapdragon 855, fot. materiały prasowe Qualcomm
Snapdragon 855, fot. materiały prasowe Qualcomm
Oskar Ziomek

07.12.2018 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami prezentacja wydajnego układu Qualcomm Snapdragon 855, który w najbliższym czasie zacznie trafiać do topowych smartfonów. Wyjątkiem nie będzie Xiaomi – chiński producent zaprezentował model Mi MIX 3, który jest jednym z pierwszych smartfonów działających z oparciu o nowy układ Qualcomma, a przy okazji obsługujący sieci piątej generacji, w tym przypadku dzięki zastosowaniu opcjonalnego modemu X50. Xiaomi pokazał model Mi MIX 3 z obsługą 5G w Chinach, o czym więcej można przeczytać w oficjalnej informacji.

  • Prezentacja modelu Mi MIX 3 z 5G, źródło: Xiaomi.
  • Prezentacja modelu Mi MIX 3 z 5G, źródło: Xiaomi.
[1/2] Prezentacja modelu Mi MIX 3 z 5G, źródło: Xiaomi.

Co ciekawe, informacji o samym telefonie znajdziemy tu jak na lekarstwo. Więcej dowiemy się natomiast o tym, że firma Xiaomi powołała zespół badający kwestię sieci piątej generacji jeszcze w 2016 roku i od tamtego czasu wielokrotnie uczestniczyła w konferencjach istotnych dla rozwoju tej technologii. Sieci 5G wykorzystują wyższe częstotliwości od popularnego 4G LTE, a dzięki temu mogą obsługiwać dużo większe prędkości przesyłu danych.

Zostań testerem, by zdobyć Mi MIX 3 na własność

Warto przypomnieć, że osoby zainteresowanie smartfonem Xiaomi Mi MIX 3 mają możliwość zdobycia go na własność, po przystąpieniu do programu Mi Explorers. Producent zamierza wybrać grupę 25 osób, które otrzymają wspomniane smartfony, by wykonać szereg zadań i testów oraz dzielić się swoimi wrażeniami z twórcami. Cały program ma na celu wnikliwe przetestowanie urządzenia przed wprowadzeniem go na nowy rynek.

Zainteresowani powinni się pospieszyć: zgłoszenia można wysyłać jedynie do 9 grudnia, a już dzień później Xiaomi skontaktuje się z wybranymi osobami, które otrzymają smartfony do testów. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)