Xiaomi Mi MIX upadł i nie przetrwał. A taki może być też Samsung Galaxy S8

Xiaomi Mi MIX upadł i nie przetrwał. A taki może być też Samsung Galaxy S8

02.11.2016 12:37, aktual.: 02.11.2016 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas swojej zeszłotygodniowej konferencji Xiaomi po raz kolejny zachwyciło, tym razem futurystycznym smartfonem Xiaomi Mi MIX. Już pierwsze grafiki prezentujące nowatorską konstrukcję zapowiadały pewne problemy, od których Chińczycy zabezpieczyli się szufladką konceptphone'u. Chodzi mianowicie o wytrzymałość konstrukcji.

A ta przeszła już pierwszy test wytrzymałości polegający na nieumyślnym upuszczeniu Xiaomi Mi MIX podczas normalnego użytkowania. Niestety jego rezultaty nie są pozytywnym zaskoczeniem. Brak ramek, porcelanowe elementy na krawędziach oraz proporcje ekranu do powierzchni przedniej części obudowy na poziomie 91,3% z pewnością nie gwarantują odporności. Jak donosi serwis Xiaomi Today, upadek smartfonu spowodował nie tylko pęknięcie porcelanowej ramki i szkła wyświetlacza. Również na wyświetlaczu pojawiły się poziome linie. Nie powinno to nikogo dziwić, futurystyczne Xiaomi nie zostało bowiem zabezpieczone przez Corning Gorilla Glass.

Fot. kkj.cn via xiaomitoday.com
Fot. kkj.cn via xiaomitoday.com

A z podobnymi problemami być może będziemy mieli wkrótce do czynienia częściej. I nie chodzi tutaj jedynie o bezkompromisowy projekt Xiaomi (chyba, że za kompromis uznać brak Gorilla Glas), ale plany Samsunga. Według koreańskiego serwisu The Investor również Samsung Galaxy S8, który dla Samsunga może być smartfonem być-albo-nie-być, będzie posiadał równie spektakularny ekran.

Wyświetlacz w Galaxy S8 ma zajmować ponad 90% przedniej powierzchni smartfonu. Pozwolić na to mają przede wszystkim innowacje konstrukcyjne, polegające na zastąpieniu czujników optycznych wykorzystującymi ultradźwięki i umieszczeniu ich pod ekranem. Pozostaje żywić nadzieję, że Samsung nie będzie próbował łatać popękanych ekranów metką konceptualności.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)