Xiaomi oficjalnie w Polsce? „Chińskie Apple” szuka partnerów nad Wisłą

Xiaomi oficjalnie w Polsce? „Chińskie Apple” szuka partnerów nad Wisłą12.09.2016 09:26
Xiaomi oficjalnie w Polsce? „Chińskie Apple” szuka partnerów nad Wisłą

Xiaomi jest dziś chyba u nas najbardziej znaną i szanowanąmarką wśród chińskich producentów osobistej elektroniki – i tomimo braku oficjalnej obecności na polskim rynku. A co może sięstać, gdy Xiaomi oficjalnie pojawi się nad Wisłą? Wiele wskazujena to, że ten piąty co do wielkości producent smartfonów naświecie takie właśnie ma plany i aktywnie poszukuje poważnegopartnera w naszym kraju.

Zaczęło się od doniesień serwisu Tabletowo.pl: powołując sięna anonimowe źródła, informował on o planach wprowadzenia dosprzedaży modelu Xiaomi Redmi 3s (a następnie kolejnych urządzeń)przez jeden z dużych polskich sklepów elektronicznych. Stałby sięon w ten sposób wyłącznym dystrybutorem. W komentarzachwskazywano, że może chodzić o hurtownika, firmę CK Mediator.

350188232102930369

Więcej informacji, zupełnie jednak zaprzeczających doniesieniomTabletowo.pl uzyskały na ten temat WirtualneMedia.pl. Także i tutajźródła są anonimowe i jak najbardziej nieoficjalne, ale i mysłyszeliśmy niedawno od przedstawiciela jednej z polskich hurtownicałkiem podobną opinię. Otóż według źródła WirtualnychMediów, Xiaomi chce współpracować z największymi sieciami,nikomu nie da wyłączności, postawi na zamówienia konkretnychmodeli przez każdego ze sprzedawców.

Sam jednak CK Mediator miałby negocjować wprowadzenie do swojejoferty wszystkich smartfonów Xiaomi. Stan negocjacji jest nieznany –szanse wejścia „w najbliższym czasie” chińskiej marki na naszrynek szacowane są na 50%. Kluczową kwestią będzie dopracowanieandroidowej nakładki MIUI do potrzeb i oczekiwań polskiegoużytkownika.

Miejmy nadzieję, że pomogą w tym doświadczenia społecznościMIUIPolska, od kilku już latrzetelnie zajmującej się wsparciem dla właścicieli urządzeńfirmy często określanej jako „chińskie Apple”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)