Xiaomi prezentuje Mi VR Play. Gogle VR za 50 groszy to dobre gogle VR

Xiaomi prezentuje Mi VR Play. Gogle VR za 50 groszy to dobre gogle VR

Xiaomi prezentuje Mi VR Play. Gogle VR za 50 groszy to dobre gogle VR
04.08.2016 14:19, aktualizacja: 04.08.2016 14:35

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Xiaomi nie przepuści takiej okazji do poszerzenia swojej oferty sprzętowej, jak popularność rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Spodziewaliśmy się po chińskiej korporacji wysokobudżetowych zaawansowanych gogli VR, czegoś na miarę sprzętu Oculus Rift czy HTC VIve. Xiaomi jednak zaskoczyło i zaprezentowało właśnie wykorzystujące smartfona gogle, które betatesterzy będą mogli kupić za równowartość mniej niż złotówki.

Gogle VR od Xiaomi noszą nazwę Mi VR Play i stanowią raczej konkurencję dla Google Cardboard, niż dla zaawansowanych urządzeń pokroju Samsung Gear VR. Zamiast tekturowej oprawy na smartfona otrzymujemy jednak gogle wykonane z wyższej jakości materiałów, wyróżniają się także sposobem umieszczenia smartfonu w goglach. Zamiast standardowego zatrzasku, który raczej nie sprawia wrażenia solidnego, Xiaomi wykorzystało zamek błyskawiczny.

Obraz

Gogle od Xiaomi są kompatybilne z każdym urządzeniem o przekątnej ekranu większej niż 4,7 cala i mniejszej niż 5,7 cala. Ponadto Xiaomi przygotowało kilka wersji swoich gogli różniących się nadrukiem: można wybrać pomiędzy moro, dżinsem, wzorami kwiatowymi, panterką i Van Goghiem. Nie to jednak zwraca w przypadku gogli Xiaomi najwięcej uwagi, a raczej model dystrybucji, który ujawniony został na razie jedynie częściowo.

Wkrótce gogle będą mogli kupić chętni betatesterzy, nie pojawiły się jednak informacje, ilu chińska korporacja chce ich zaangażować. Cena dla testerów rzeczywiście robi wrażenie, gdyż wynosi symbolicznego 1 juana, czyli według dzisiejszego kursu 58 groszy. Niestety Xiaomi nie poinformowało, ile wyniesie cena, gdy Mi VR Play trafi do sprzedaży, można jednak spodziewać się cenowego hitu, który nie tylko pod tym względem przewyższać będzie Google Cardboard.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)