Xiaomi ręczy za ładowanie 120 W. HyperCharge nie zniszczy akumulatora

Xiaomi ręczy za ładowanie 120 W. HyperCharge nie zniszczy akumulatora

Xiaomi deklaruje pełne bezpieczeństwo ładowania HyperCharge
Xiaomi deklaruje pełne bezpieczeństwo ładowania HyperCharge
Źródło zdjęć: © GETTY | Barcroft Media
Oskar Ziomek
15.09.2021 07:45

Xiaomi wprowadza na rynek model 11T Pro, który zaoferuje ładowanie HyperCharge z mocą 120 W. Według producenta nawet na dłuższą metę nie będzie to zabójstwem dla akumulatora smartfonu, bo zadbano o wiele mechanizmów bezpieczeństwa.

Xiaomi stara się rozwiać wątpliwości klientów dotyczące HyperCharge - technologii ładowania z mocą 120 W. Podczas rozmowy z The Verge, rzecznik Xiaomi Daniel Desjarlais wytłumaczył, że nie jest ono zagrożeniem dla akumulatora. Jak powiedział, HyperCharge wykorzystuje zalety zastosowania akumulatora z dwoma ogniwami, co pozwala ładować go równocześnie więcej niż jednym kanałem.

Użytkownicy martwiący się o trwałość również nie powinni się niczego obawiać - Xiaomi deklaruje, że akumulator zachowa 80 proc. swojej pojemności po 800 cyklach ładowania, co przy ładowaniu dzień w dzień oznacza ponad 2 lata. Według deklaracji producenta to i tak dłużej, niż w przypadku konkurencji. Sam proces ładowania ma być natomiast bezpieczny m.in. dzięki szeregowi czujników temperatury w smartfonie.

Ładowanie z mocą 120 W zostało już wcześniej zastosowane przez Xiaomi w modelu 10 Ultra. W tym smartfonie pozwala napełnić akumulator o pojemności 4500 mAh od zera do pełna w zaledwie 23 minuty. Podłączenie rozładowanego smartfonu do ładowarki tylko na 5 minut pozwala naładować akumulator do 41 proc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)