Xiaomi ręczy za ładowanie 120 W. HyperCharge nie zniszczy akumulatora

Strona głównaXiaomi ręczy za ładowanie 120 W. HyperCharge nie zniszczy akumulatora
15.09.2021 07:45
Xiaomi deklaruje pełne bezpieczeństwo ładowania HyperCharge
Xiaomi deklaruje pełne bezpieczeństwo ładowania HyperCharge
Źródło zdjęć: © GETTY | Barcroft Media

Xiaomi wprowadza na rynek model 11T Pro, który zaoferuje ładowanie HyperCharge z mocą 120 W. Według producenta nawet na dłuższą metę nie będzie to zabójstwem dla akumulatora smartfonu, bo zadbano o wiele mechanizmów bezpieczeństwa.

Xiaomi stara się rozwiać wątpliwości klientów dotyczące HyperCharge - technologii ładowania z mocą 120 W. Podczas rozmowy z The Verge, rzecznik Xiaomi Daniel Desjarlais wytłumaczył, że nie jest ono zagrożeniem dla akumulatora. Jak powiedział, HyperCharge wykorzystuje zalety zastosowania akumulatora z dwoma ogniwami, co pozwala ładować go równocześnie więcej niż jednym kanałem.

Użytkownicy martwiący się o trwałość również nie powinni się niczego obawiać - Xiaomi deklaruje, że akumulator zachowa 80 proc. swojej pojemności po 800 cyklach ładowania, co przy ładowaniu dzień w dzień oznacza ponad 2 lata. Według deklaracji producenta to i tak dłużej, niż w przypadku konkurencji. Sam proces ładowania ma być natomiast bezpieczny m.in. dzięki szeregowi czujników temperatury w smartfonie.

Ładowanie z mocą 120 W zostało już wcześniej zastosowane przez Xiaomi w modelu 10 Ultra. W tym smartfonie pozwala napełnić akumulator o pojemności 4500 mAh od zera do pełna w zaledwie 23 minuty. Podłączenie rozładowanego smartfonu do ładowarki tylko na 5 minut pozwala naładować akumulator do 41 proc.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)