Xiaomi tworzy dość wydajny smartfon za zaledwie 65 dolarów. Mozilla może się uczyć

Xiaomi tworzy dość wydajny smartfon za zaledwie 65 dolarów. Mozilla może się uczyć

Xiaomi tworzy dość wydajny smartfon za zaledwie 65 dolarów. Mozilla może się uczyć
Tomek Kondrat
14.11.2014 09:30

Dzięki znakomitej sprzedaży, głównie w Chinach, Xiaomi stało się jednym z wiodących producentów smartfonów na świecie. Według statystyk chińska firma wskoczyła na podium, gdzie brylują Apple i Samsung. Do szerokiej oferty producenta Redmi Note trafi telefon z niskiego pułapu cenowego, o czym informuje Gizchina. Nie będzie to jednak jednostka tak słaba, jak słuchawka Mozilli, rodem wyjęta z poprzedniej dekady, a sprzęt, który skusi pewnie nie jednego mniej wymagającego klienta.

Chińska firma prawdopodobnie otrzyma zastrzyk gotówki o wartości, bagatela, 1,5 miliarda dolarów. Nowe środki zostaną zainwestowane w rodzimego producenta sprzętu, aby uniezależnić się od Mediateka albo Qualcomma. „Chińskie Apple” nie zerwie jednak umów z obiema firmami, jednak do swojego arsenału doda bardzo tanie i wydajne podzespoły tworzone przez firmę Leadcore.

Obraz

Chińska marka produkuje podzespoły dość krótko, bo zaledwie od 2013 roku. Współpraca z Xiaomu z pewnością będzie bardzo korzystna finansowo. Nowe układy Leadcore InnoCore LC1860 mają być oparte o odświeżoną architekturę ARM Cortex A7 i budowane w procesie litograficznym 28 nm. LC1860 będzie wyposażony w sześciordzeniowy procesor 2,0 GHz oraz układ graficzny Mali T628. Czip ma obsługiwać m.in. ekrany 2K, łączność LTE oraz nagrywać filmy Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Jest to więc jednostka całkiem wydajna.

Najnowszy smartfon Xiaomi nie wykorzysta oczywiście w pełni możliwości SoC. Według nieoficjalnych doniesień telefon ma być wyposażony zaledwie w 1 GB pamięci RAM oraz wyświetlacz 720p. Mimo że specyfikacja techniczna nie powoduje palpitacji serca, nie należy skreślać telefonu Xiaomi. Będzie on wyborem bardzo atrakcyjnym cenowo, gdyż smartfon ma kosztować zaledwie 65 dolarów, czyli ok. 200 zł. Nawet po doliczeniu podatku VAT i opłat importowych, cena nie powinna przekroczyć 350 zł. Na tle konkurencji jest to oferta wręcz nie do przebicia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)