XMG U726 Ultimate, testujemy notebooka za 14 tys. PLN

XMG U726 Ultimate, testujemy notebooka za 14 tys. PLN

XMG U726 Ultimate, testujemy notebooka za 14 tys. PLN
Krzysztof Fiedor
29.04.2016 19:08, aktualizacja: 23.03.2018 14:52

Rynek sprzętu dla graczy wciąż zaskakuje. Wyniki sprzedaży komputerów, notebooków, a nawet smartfonów przyprawiają o ból głowy wielu menadżerów. Na tym polu jest jednak nisza, w której od kilku lat notowane są wzrosty i to dwucyfrowe. To sprzęt dla graczy. Mamy komputery dla graczy, notebooki dla graczy, akcesoria takie jak myszki, klawiatury i słuchawki dla graczy. Mamy też tablety dla graczy :) Wszystko, co jest opatrzone dopiskiem "dla gracza" nakręca sprzedaż. Nic dziwnego, że poza rozpoznawalnymi markami, też te mniejsze chcą coś na tym polu zwojować. Oto przed Wami materiał o notebooku do gier Schenker XMG U726 Ultimate, który jest mocniejszy niż niejeden całkiem wydajny komputer stacjonarny. Zapraszamy!

Jaki ten sprzęt jest wydajny, zobaczycie w dołączonym materiale wideo. Teraz pokrótce przedstawimy głównych bohaterów, tego przedstawienia. Po pierwsze procesor. To najzwyklejszy, desktopowy przedstawiciel rodziny Skylake, dokładnie Intel Core i7 6700. Mało tego, nie jest on wlutowany w płytę, jak ma to miejsce zazwyczaj, tylko jest normalne gniazdo, do którego w przyszłości możemy włożyć mocniejszy egzemplarz.

O ile procesor już wzbudził nasze uznanie, to co mamy powiedzieć o karcie grafiki? Choć jest to układ mobilny, to bliżej mu jednak do kart graficznych, które znajdziemy w niejednym pececie. To Nvidia GeForce GTX 980 w wydaniu mobilnym, jednak bez literki M w nazwie. To karta, której TDP sięga 200 watów, a zegary pamięci i rdzenia są praktycznie identyczne z tymi, które znajdziemy w desktopowym odpowiedniku. Tu jeszcze otrzymujemy 8 GB pamięci GDDR5, co przełoży się na wydajność o jakieś 30% wyższą od GTX 980M. To w tej chwili chyba najszybsza karta na rynku mobilnym!

Niestety tak duża wydajność została okupiona kompromisami, które nie każdy jest w stanie zaakceptować. Po pierwsze hałas, podczas zabawy konieczne jest wręcz korzystanie ze słuchawek, inaczej wydobywający się z notebooka szum będzie jedynym, co usłyszymy podczas zabawy. Kolejna rzecz to pobór prądu. Zdarzy się nie raz, że nasz notebook będzie pobierał nawet 250 watów. Zabrakło też w notebooku napędu optycznego, choć to już wymierający gatunek, to wskazane byłoby dodanie czytnika Blu-Ray. Na koniec jeszcze cena, ta testowa konfiguracja kosztuje bagatela 14 tys. PLN. W zamian dostajemy chyba najszybszego notebooka, jaki jest dostępny w sprzedaży. Konkurencja w podobnej cenie nie zaoferuje takiej wydajności.

Na koniec warto jeszcze dodać, że notebooki marki XMG można już kupić na polskim rynku a importerem jest firma Impakt S.A.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)