XMG U726 Ultimate, testujemy notebooka za 14 tys. PLN

XMG U726 Ultimate, testujemy notebooka za 14 tys. PLN
Krzysztof Fiedor

29.04.2016 19:08, aktual.: 23.03.2018 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek sprzętu dla graczy wciąż zaskakuje. Wyniki sprzedaży komputerów, notebooków, a nawet smartfonów przyprawiają o ból głowy wielu menadżerów. Na tym polu jest jednak nisza, w której od kilku lat notowane są wzrosty i to dwucyfrowe. To sprzęt dla graczy. Mamy komputery dla graczy, notebooki dla graczy, akcesoria takie jak myszki, klawiatury i słuchawki dla graczy. Mamy też tablety dla graczy :) Wszystko, co jest opatrzone dopiskiem "dla gracza" nakręca sprzedaż. Nic dziwnego, że poza rozpoznawalnymi markami, też te mniejsze chcą coś na tym polu zwojować. Oto przed Wami materiał o notebooku do gier Schenker XMG U726 Ultimate, który jest mocniejszy niż niejeden całkiem wydajny komputer stacjonarny. Zapraszamy!

Jaki ten sprzęt jest wydajny, zobaczycie w dołączonym materiale wideo. Teraz pokrótce przedstawimy głównych bohaterów, tego przedstawienia. Po pierwsze procesor. To najzwyklejszy, desktopowy przedstawiciel rodziny Skylake, dokładnie Intel Core i7 6700. Mało tego, nie jest on wlutowany w płytę, jak ma to miejsce zazwyczaj, tylko jest normalne gniazdo, do którego w przyszłości możemy włożyć mocniejszy egzemplarz.

O ile procesor już wzbudził nasze uznanie, to co mamy powiedzieć o karcie grafiki? Choć jest to układ mobilny, to bliżej mu jednak do kart graficznych, które znajdziemy w niejednym pececie. To Nvidia GeForce GTX 980 w wydaniu mobilnym, jednak bez literki M w nazwie. To karta, której TDP sięga 200 watów, a zegary pamięci i rdzenia są praktycznie identyczne z tymi, które znajdziemy w desktopowym odpowiedniku. Tu jeszcze otrzymujemy 8 GB pamięci GDDR5, co przełoży się na wydajność o jakieś 30% wyższą od GTX 980M. To w tej chwili chyba najszybsza karta na rynku mobilnym!

Niestety tak duża wydajność została okupiona kompromisami, które nie każdy jest w stanie zaakceptować. Po pierwsze hałas, podczas zabawy konieczne jest wręcz korzystanie ze słuchawek, inaczej wydobywający się z notebooka szum będzie jedynym, co usłyszymy podczas zabawy. Kolejna rzecz to pobór prądu. Zdarzy się nie raz, że nasz notebook będzie pobierał nawet 250 watów. Zabrakło też w notebooku napędu optycznego, choć to już wymierający gatunek, to wskazane byłoby dodanie czytnika Blu-Ray. Na koniec jeszcze cena, ta testowa konfiguracja kosztuje bagatela 14 tys. PLN. W zamian dostajemy chyba najszybszego notebooka, jaki jest dostępny w sprzedaży. Konkurencja w podobnej cenie nie zaoferuje takiej wydajności.

Na koniec warto jeszcze dodać, że notebooki marki XMG można już kupić na polskim rynku a importerem jest firma Impakt S.A.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)