XnView 2 z poprawkami bezpieczeństwa i lepszym wsparciem dla Windows 8

Kuba Pawlak

09.04.2013 15:33, aktual.: 10.04.2013 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma XnSoft udostępniła dzisiaj najnowszą wersję swojej przeglądarki graficznej XnView 2. W najnowszej wersji nie znajdziemy wielu nowości, autorzy skupili się przede wszystkim na optymalizacji działania i usunięciu zgłaszanych błędów.

Program wyposażony został w konfigurowalny menedżer plików, pozwalający łatwo dostosowywać sposób wyświetlania przeglądanych plików graficznych. Użytkownik może zdecydować jakie informacje wyświetlane będą wraz z obrazem i wybrać rozmiar miniaturki. Przeglądarka oferuje podgląd ponad 500 najpopularniejszych formatów graficznych, pozwalając także na ich konwersję do jednego z ponad 70 formatów. XnView 2 posiada ponadto podstawowe narzędzia przydatne przy edycji plików, jak operacje autoprzycinania, bezstratne odwracanie obrazów w formacie JPEG, nakładania tekstu i znaku wodnego, zmiana rozmiaru obrazu, wyostrzanie i podobne.

Obraz

W najnowszej wersji programu XnView 2 nie znajdziemy wielu nowości. Autor co prawda dodał styl Metro dla paska narzędzi i wprowadził możliwość ukrywania generowanych plików descript.ion, jednak na tym widoczne gołym okiem zmiany się kończą. Znacznie więcej modyfikacji pojawiło się w istniejących już funkcjach programu. Autorzy zadbali m.in. o lepszą obsługę wysokich rozdzielczości plików, uzupełnili komentarze w oknie dialogowym drukowania, poprawili obsługę plików PDF, dodali bibliotekę OpenJPEG do odczytywania plików JPEG2000 i zoptymalizowali działanie narzędzia NConvert. Ponadto zadbano o lepszą współpracę z systemem Windows 8 i wyeliminowano błąd bezpieczeństwa wykryty przez firmę Secunia.

Darmową wersję programu XnView 2.00 można pobrać z naszego działu Programy → Akcesoria → Przeglądarki graficzne. W tej kategorii znaleźć można szereg alternatywnych rozwiązań, również do zastosowań komercyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)