Xposed Framework dla Androida 7: prace trwają, ale kiedy się zakończą?

Xposed Framework dla Androida 7: prace trwają, ale kiedy się zakończą?
Oskar Ziomek

30.01.2017 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sposobów dostosowywania systemu Android do własnych potrzeb jest wiele. Jedni ograniczają się do korzystania z wbudowanych przez producenta opcji, inni sięgają dalej i instalują własne ROM-y. Xposed Framework leży gdzieś pośrodku tej drogi: wymaga dostępu roota i pozwala na korzystanie z dodatkowych modułów, ale nie ingeruje przy tym w pliki APK konkretnych aplikacji, działając niejako „obok” nich.

Jeśli śledząc postępy w projekcie zastanawialiśmy się, czy zostanie on dostosowany do Androida w wersji Nougat, to możemy być spokojni – na XDA Developers pojawiła się oficjalna informacja, która to potwierdza. Pod znakiem zapytania pozostaje jedynie termin.

Obecnie najnowsza wersja Xposed Framework współpracuje z Androidem Marshmallow. Na rynku od dłuższego czasu widzimy już jednak Androida 7. Chociaż ma on niewielki udział na wszystkich urządzeniach, fani modyfikacji mogli się zacząć zastanawiać, czy aktualizacja Xposed do najnowszej wersji nie została zapomniana. Jak się okazuje, prace nad nią ciągle trwają, ale na tę chwilę nie da się przewidzieć, kiedy zostaną ukończone.

Jak przyznaje pracujący nad aktualizacją rovo89, głównym powodem problemów z szybkim jej wydaniem jest opracowanie obsługi zainstalowanych aplikacji. Twórca zwraca uwagę, że w poprzedniej aktualizacji (z Androida Lollipop na Marshmallow), zmiany w funkcjonowaniu systemu pod tym kątem były niewielkie i można było je pokonać stosunkowo niewielkim nakładem pracy.

Tym razem jest jednak inaczej i problem okazuje się bardziej złożony, ale programista dodaje, że większość przeszkód została już pokonana. Głównym czynnikiem, który obecnie ogranicza go w pracy, jest brak czasu. Szacuje przy tym, że ukończenie projektu wymagałby dwóch tygodni, gdyby każdej doby poświęcić na pracę 24 roboczogodziny – jednocześnie przyznaje, że przez ostatni rok nad Xposed Framework spędzał średnio tylko kilka godzin tygodniowo. Jak sam dodaje w komunikacie dla użytkowników forum:

Tak, wciąż pracuję nad obsługą Nougata, kiedy tylko pozwala mi na to czas wolny, ale nie mam pojęcia kiedy prace zostaną zakończone. Gdy tylko aktualizacja będzie gotowa, poinformuję Was o tym.

Twórca nie pokusił się nawet o przybliżoną prognozę terminu. Zainteresowani muszą się zatem uzbroić w cierpliwość i czekać na dalsze informacje.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także