Xposed Framework już oficjalnie na Androidzie 7.0 i 7.1

Xposed Framework już oficjalnie na Androidzie 7.0 i 7.1

Xposed Framework już oficjalnie na Androidzie 7.0 i 7.1
09.10.2017 17:51

Xposed Framework, pozwalający na sporo modyfikacji systemu Android, w końcu jest oficjalnie dostępny dla Androida 7.0 i 7.1. Nieoficjalne obejście, o którym informowaliśmy w lipcu, nie jest już potrzebne i na Nougacie można skorzystać z domyślnego instalatora.

W aplikacji trzeba było wprowadzić sporo zmian, które spowalniały wydanie wersji dla Nougata. Twórca Xposed, rovo89, wydał nową wersję razem z instalatorem 3.1.2. Ponieważ Xposed działa bezpośrednio z bibliotekami Androida, trzeba było framework przepisać, by działał także na Nougacie, a rovo89 pracuje nad nim w wolnym czasie i nie mógł pozwolić sobie na szybsze wydanie.

To dobra wiadomość dla osób, które nie są gotowe na korzystanie z ROM-ów z wbudowanym Xposed. Trzeba bowiem wiedzieć, że proponowane wcześniej rozwiązanie wymagało flashowania urządzenia, nie było stabilne i nie zapewniało kompatybilności ze wszystkimi modułami Xposed. Teraz wystarczy ściągnąć instalator na zrootowany telefon.

Jeśli macie już Androida 8.0 Oreo, możecie być spokojni – nie będziecie czekać całego roku na wydanie Xposed dla swojego systemu. Na szczęście od wersji 7.0 niewiele się zmieniło w kwestii bibliotek uruchomieniowych. Nie oznacza to, że obejdzie się bez problemów – trzeba będzie przetestować liczne nowe funkcje języka. Nie powinien to jednak być problem. Od premiery Oreo minął miesiąc, a system jest dostępny na 0,2% urządzeń. Dla porównania Nougat działa już na 18%. Bardzo popularny jest Android 6.0 Marshmallow z udziałem na poziomie 32%, zaraz za nim uplasował się Lollipop z 28%.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)