Yandex.Shell, spadkobierca SPB Mobile Shell na Androida, wychodzi poza Rosję

Yandex.Shell, spadkobierca SPB Mobile Shell na Androida, wychodzi poza Rosję

05.06.2013 15:18, aktualizacja: 05.06.2013 15:42

Yandex, rosyjski gigant internetowy, tworzy nie tylko popularną wśród osób mówiących po rosyjsku wyszukiwarkę i usługi. Dla Yandeksa pracują programiści, którzy stworzyli popularny niegdyś SPB Mobile Shell dla Windows Mobile oraz Symbiana, a potem SPB Shell 3D, dostępnego na wczesnych wersjach Androida (obecnie wymaga 1.6 lub nowszego). Ich najświeższe dzieło z kategorii zmiany wyglądu i zachowania telefonu, Yandex.Shell dla Androida, wyszło oto poza Rosję i jest dostępne w wielu wersjach językowych, w tym po polsku.

Obraz

Yandex.Shell zawiera kilka własnych skórek i tapetę dla ekranu domowego, mechanizm powiadomień o SMS-ach i własną, czytelną aplikację do obsługi połączeń telefonicznych. W ustawieniach możemy wybrać między innymi skórkę jasną lub ciemną, okrągłe zdjęcia kontaktów (w stylu Facebook Home), domyślną akcję dla kontaktów, reakcję klawiatury i przezroczystość elementów. Nie mogło zabraknąć karuzeli, choć dziś nie robi ona już takiego wrażenia, jak za czasów Windows Mobile.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W opcjach eksperymentalnych znajdziemy jeszcze przyspieszenie sprzętowe dla widżetów, tworzenie kopii zapasowej ustawień, wykorzystanie akcelerometru do karuzeli 3D oraz tryb stereoskopowy. Ciekawostką jest dostępne z poziomu widżetu na ekranie domowym błyskawiczne wyszukiwanie, które korzysta z książki adresowej oraz Google'a. Na uwagę zasługuje również estetyczna pogodynka, pokazująca prognozę na kilka dni, oraz zestaw widżetów i paneli. Na liście widżetów znajdziemy narzędzia do sterowanie urządzeniem (włączanie i wyłączanie modułów, regulacja jasności), kontakty, wysyłanie wiadomości, przypomnienia o urodzinach czy fazy Księżyca. Panele to twory na kształt widżetów pełnoekranowych. Znajdziemy tu kalendarz, zegar, galerię obrazów, pogodynkę, notatki, kalkulator, fazy Księżyca z dodatkowymi informacjami i listę wiadomości dostarczanych przez Google.

Yandex.Shell jest darmowy i, jak na razie, nie sprawia problemów, choć ma apetyt na zasoby. Można go pobrać z Google Play, nie jest dostępny dla tabletów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)