Yanosik zadziała w Android Auto: testy już trwają, "praca wre" (aktualizacja)

Yanosik zadziała w Android Auto: testy już trwają, "praca wre" (aktualizacja)

Yanosik zadziała w Android Auto, fot. Oskar Ziomek / Facebook (Yanosik)
Yanosik zadziała w Android Auto, fot. Oskar Ziomek / Facebook (Yanosik)
Oskar Ziomek
24.11.2020 10:11, aktualizacja: 24.11.2020 10:33

Ceniona przez Polaków aplikacja Yanosik będzie dostępna w systemie Android Auto. Twórcy nawigacji i systemu ostrzegania o zdarzeniach na drodze uchylili dziś rąbka tajemnicy na Facebooku, ujawniając zrzut ekranu z emulatora Androida Auto, gdzie widać już ikonę aplikacji, najpewniej we wczesnej wersji alpha.

Yanosik to jedna z najchętniej wykorzystywanych aplikacji w samochodzie, a jej brak w Androidzie Auto od dawna doskwierał kierowcom. Google jednak dopiero kilka tygodni temu otworzył Androida Auto dla twórców, udostępniając bibliotekę niezbędną do tworzenia aplikacji. Teraz implementacja "samochodowych" wersji programów z Androida jest tylko kwestią czasu i dobrej woli twórców. Jak widać, Yanosik jest już na dobrej drodze.

Niestety, w chwili pisania niniejszego tekstu nie wiemy, kiedy Yanosik trafi do Androida Auto i będzie dostępny dla wszystkich. Zagadką pozostaje też, czy od razu będzie oferować na ekranie w samochodzie wszystkie kluczowe dla siebie funkcje. Prośbę o dodatkowy komentarz wysłaliśmy do Yanosika, ale nie otrzymaliśmy jej do chwili publikacji tekstu – kiedy uzyskamy odpowiedzi na pytania, publikacja zostanie zaktualizowana.

Yanosik z pewnością nie będzie jedyną aplikacją związaną z nawigowaniem autorstwa innej firmy niż Google, która trafi do Androida Auto w najbliższym czasie. Implementację "samochodowej" wersji swojej nawigacji zapowiadała też parę miesięcy temu firma Sygic. Kiedy Android Auto zyska już obsługę szeregu nowych aplikacji, będzie bez wątpienia bliższy funkcjonalności konkurencyjnego systemu Apple CarPlay.

Aktualizacja, godz. 10:30

Otrzymaliśmy dodatkowe informacje od Yanosika, ale niestety na tym etapie nie są szczegółowe. Już teraz wiemy jednak, że na starcie Yanosik w Androidzie Auto zaoferuje funkcję ostrzegania i nawigacji. Zgodnie z harmonogramem, prace nad mają potrwać do końca stycznia. Można więc założyć, że najszybciej w lutym Yanosik dostanie aktualizację, po której pozwoli kierowcom korzystać z aplikacji na ekranie w samochodzie z Androidem Auto.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)