Android Auto i Mapy Google to nie wszystko. Oto inne zgodne nawigacje GPS

Android Auto i Mapy Google to nie wszystko. Oto inne zgodne nawigacje GPS

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.09.2021 18:21

Android Auto jeszcze na początku 2021 roku oferował nawigację GPS tylko z wykorzystaniem Map Google i Waze. Dzisiaj jest już inaczej, a oferta stale się rozwija i po prostu jest już w czym wybierać. Oto inne, zgodne z Androidem Auto nawigacje, które warto znać.

AutoMapa

Od zaledwie kilku dni z Androidem Auto jest oficjalnie zgodna AutoMapa. Aplikacja była tu testowana od kilku tygodni i choć początek nie należał do szczególnie udanych, producent był tego świadomy, na bieżąco aktualizował kolejne wydania aplikacji i naprawiał błędy, na które zwracali uwagę użytkownicy. Dzisiaj AutoMapa powinna być już wartościową alternatywą dla Map Google czy Waze w Androidzie Auto.

TomTom AmiGO

Świetna alternatywa to TomTom AmiGO - tylko teoretycznie stworzony wyłącznie na potrzeby ostrzegania o fotoradarach. W praktyce to także prosta i skuteczna nawigacja, która w Androidzie Auto od pierwszych dni działa zaskakująco sprawnie i stabilnie. Funkcjonalność nie jest szczególnie imponująca, ale trudno się tu do czegoś przyczepić. To prosta, ale skuteczna nawigacja GPS.

Sygic

Zwolennicy nawigacji Sygic mogą z niej korzystać w Androidzie Auto od kilku miesięcy, ale by obsługa była wygodna, konieczne jest wykupienie abonamentu Premium+, co w chwili pisania niniejszego tekstu oznacza wydatek niespełna 14 euro za 3 miesiące. Zyskuje się jednak przy tym nie tylko obsługę nawigacji głosowej w Androidzie Auto, ale i comiesięczne aktualizacje map, czy Head-up Display w przypadku korzystania na ekranie smartfona.

Więcej o Sygicu w Androidzie Auto można przeczytać w moim teście realizowanym kilka dni po wprowadzeniu zgodności obydwu aplikacji na rynek.

Gaia GPS

Nietypowa propozycja to Gaia GPS - aplikacja stworzona przede wszystkim z myślą o odkrywaniu bezdroży. Nie jest też typową nawigacją, ale może prowadzić po zapamiętanej wcześniej ścieżce, by wrócić do punktu początkowego. W praktyce przyda się głównie właścicielom terenówek lubiących odkrywać turystycznie lasy lub inne obszary, na których orientacja w terenie jest utrudniona.

Mapy Google i Waze wciąż są świetne

Na koniec warto podkreślić, że poruszone na wstępie Mapy Google i aplikacja Waze wciąż działają w Androidzie Auto i dla wielu stanowią punkt odniesienia, choćby z uwagi na lata dostępności na tej platformie. Mapy Google zapewniają świetną integrację z pozostałymi usługami Google'a, z kolei Waze oferuje skuteczne powiadamianie o wszelkich zdarzeniach na drodze.

Wszystkie wymienione w tekście nawigacje warto sprawdzić samodzielnie i dopiero na podstawie własnych doświadczeń ocenić, jak sprawują się w konkretnych sytuacjach, by w efekcie wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego samochodu z Androidem Auto. Pomocne może się także okazać bieżące śledzenie rynku, na którym wciąż pojawiają się nowe propozycje, a jedną z kolejnych z pewnością będzie Yanosik, którego testy trwają już miesiącami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)