Yatse, pilot do Kodi (XBMC), przepisany i przygotowany na przyszłość

Yatse, pilot do Kodi (XBMC), przepisany i przygotowany na przyszłość

Yatse, pilot do Kodi (XBMC), przepisany i przygotowany na przyszłość
27.05.2015 18:49

Yatse to wszechstronny pilot do sterowania centrum multimedialnym Kodi (dawniej XBMC) z urządzeń z Androidem. Dla osób, które korzystają z Kodi na komputerze, Raspberry Pi, konsoli bądź przystawce multimedialnej jest aplikacją, którą na pewno warto przetestować. Towarzyszą jej widżety, które prezentują informacje i pozwalają na sterowanie z ekranu domowego Androida.

350137144741947329

Yatse pozwala sterować centrum multimedialnym Kodi za pomocą ekranu smartfonu bądź tabletu, komend głosowych, a także z wykorzystaniem smartzegarków z Android Wear. Interfejs aplikacji jest dość intuicyjny – pozwala automatycznie dodać urządzenia w sieci lokalnej, przeglądać bibliotekę multimediów i dodatków, wykorzystać klawiaturę smartfonu do wpisywania tekstu i wyświetlić informacje o obecnie odtwarzanym materiale. Jeśli materiał został opatrzony grafiką, jest w stanie także ustawić ją jako tapetę na ekranie domowym Androida. Odtwarzaniem można sterować także z poziomu widżetów, ekranu blokowania i w powiadomieniach systemowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Yatse jest w stanie obsługiwać kilka instancji Kodi i z każdej z nich pobrać bibliotekę multimediów, synchronizować ją kiedy może się z nią połączyć i umożliwi przeglądanie danych bez połączenia z Siecią. Dane instalacji i konfiguracje może zapisywać w chmurze. Ponadto do Yatse można podłączyć wtyczki i inne aplikacje, które mogą sterować Kodi za pośrednictwem API Yatse. Można także przypisywać własne funkcje przyciskom sprzętowym telefonu i w ten sposób sterować na przykład głośnością Kodi. Dzięki API możliwe jest sterowanie centrum multimedialnym za pośrednictwem Yatse z poziomu innych aplikacji, możliwe jest także włączanie centrum multimedialnego przez sieć dzięki Wake on Lan. Naprawdę trudno znaleźć funkcję Kodi, z którą Yatse sobie nie poradzi.

350137144742209473

Najnowsza wersja Yatse została w części przepisana od nowa. W efekcie przestała komunikować się z XBMC w wersji Eden, ale za to otwarte zostały nowe możliwości dalszego rozwoju. Przepisana została między innymi obsługa baz danych, co powinno znacznie przyspieszyć korzystanie z aplikacji. Niestety wymaga to ponownej synchronizacji informacji z Kodi i prawdopodobnie użytkownicy stracą listę ulubionych przy aktualizacji.

Ponadto Yatse w wersji 5.5.0/1/2 został wyposażony w lepszy mechanizm ładowania obrazów, bazujący na projekcie glide. Ponadto z powodu zmian w usługach Google'a, synchronizacja informacji z chmurą została przeniesiona. Warto przenieść swoje dane teraz (wymaga to jednorazowego uruchomienia opcji synchronizacji), zanim stary mechanizm zostanie wyłączony. Aplikacja jest testowana przez 1,8 tysiące testerów, ale mogło zdarzyć się, że jakiś błąd prześlizgnął się do stabilnego wydania – w takim przypadku warto skontaktować się z autorem.

Aplikacja Yatse jest darmowa, nie pokazuje reklam i już w takiej postaci ma ogromne możliwości, które zadowolą użytkowników Kodi. Jeśli jednak okaże się, że czegoś brakuje – na przykład możliwości zmiany koloru napisów bądź zaawansowanych opcji odtwarzania strumieniowego w sieci – można z poziomu aplikacji kupić jednorazowo dostęp do wszystkich opcji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)