Yelp już w Polsce

04.10.2012 11:28, aktual.: 04.10.2012 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby, które często bywają za granicą, pewnie zdążyły już docenić serwis Yelp, który zbiera opinie i recenzje na temat lokalnych firm i punktów usługowych od swoich użytkowników. Usługa oficjalnie wystartowała dziś w Polsce.

Dla konsumentów oznacza to, że po założeniu konta na Yelp.pl mogą zarówno polecać lub odradzać odwiedzone lokale czy punkty usługowe innym użytkownikom, jak i lepiej poznać okolicę dzięki ocenom i zdjęciom miejsc, a w podróży znaleźć potrzebny akurat przybytek. Yelp twierdzi, że dzięki niemu można znaleźć wszystko — od najlepszej pizzy w mieście po najbardziej cenionego kardiologa. W krajach, w których usługa się już zadomowiła (na przykład Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy), oceny z Yelpa są nawet umieszczane na aplikacjach do nawigacji, gdzie z powodzeniem zastępują POI. Oczywiście można zalogować się przez Facebooka i odnaleźć na Yelpie swoich znajomych z książki adresowej. Dla właścicieli firm jest to oczywiście szansa na wypromowanie się — wystarczy przystąpić do programu dla biznesu i czekać na oceny klientów. Serwisowi towarzyszą aplikacje dla iOS, Androida, Windows Phone i BlackBerry.

Obraz

Polska jest 19 krajem, który trafia na listę obsługiwanych przez platformę. Na początek platforma skupi się na Warszawie i Krakowie, ale stopniowo obejmie cały kraj. Miriam Warren, wiceprezes Yelp do spraw rozwoju na nowych rynkach, stwierdziła podczas konferencji, że geograficznie Polska jest samym sercem Europy, rozdrożem łączącym wschodnich i zachodnich Europejczyków i dlatego dla Yelpa logicznym kierunkiem rozwoju jest kraj nad Wisłą. Zadecydował o tym także wysoki wzrost gospodarczy, uniknięcie recesji po globalnym kryzysie i rosnąca zamożność Polaków.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)