You Have to Win the Game na weekend – retroplatformówka z grafiką CGA

You Have to Win the Game na weekend – retroplatformówka z grafiką CGA

You Have to Win the Game na weekend – retroplatformówka z grafiką CGA
03.09.2016 09:21

W ramach cotygodniowej, weekendowej rozrywki proponuję Wam grę wcale nie łatwą, ale interesującą i cieszącą oko. You Have to Win the Game to platformówka eksploracyjna z bardzo pomysłową mapą, którą trzeba pokonać we wszystkie strony, często wracając po swoich śladach, by zebrać wszystkie worki z pieniędzmi, pochowane w trudno dostępnych miejscach.

You Have to Win the Game: Steam Launch Trailer

W tej grze czasami trzeba ruszyć głową, ale większość zależy od zręczności i refleksu gracza. Trzeba przeskakiwać nad przepaściami, trafiać na platformy w odpowiednim momencie, unikać pocisków i wykonywać podobne czynności, charakterystyczne dla gatunku. Z czasem uda się zdobyć akcesoria, które pozwolą dostać się do miejsc wcześniej niedostępnych.

Ginąć można do woli, eksperymentując i szukając rozwiązania. Można też przejść na tryb YOLO, gdzie żyje się tylko raz.

You Have to Win the Game to nie tylko bardzo dobrze zaprojektowana mapa i banalnie prosta mechanika. Na grę warto zwrócić uwagę także ze względu na jej ciekawą szatę graficzną. Można bowiem zagrać w czterech kolorach CGA lub w 16 kolorach EGA. Ponadto można włączyć widok „starego monitora” z ramką, refleksami na kineskopie i charakterystycznym wybrzuszeniem. Przy tych ustawieniach gra nabiera niezwykłego klimatu.

350187952577931201
350187952577996737
350187952578062273

W naszej bazie programów znajdziecie You Have to Win the Game w wersji dla Windowsa i OS X. Gra jest dostępna także na Steamie i na Ubuntu. Wyjątkowo tym razem naprawdę warto ściągnąć ją ze Steama, gdyż tam znajduje się bardziej rozbudowana, nieco trudniejsza wersja. Wydanie ze Steama zawiera też darmowe DLC, które pozwala wcielić się w kota mającego tylko 9 żyć.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)