You Have to Win the Game na weekend – retroplatformówka z grafiką CGA

You Have to Win the Game na weekend – retroplatformówka z grafiką CGA

You Have to Win the Game na weekend – retroplatformówka z grafiką CGA
03.09.2016 09:21

W ramach cotygodniowej, weekendowej rozrywki proponuję Wam grę wcale nie łatwą, ale interesującą i cieszącą oko. You Have to Win the Game to platformówka eksploracyjna z bardzo pomysłową mapą, którą trzeba pokonać we wszystkie strony, często wracając po swoich śladach, by zebrać wszystkie worki z pieniędzmi, pochowane w trudno dostępnych miejscach.

You Have to Win the Game: Steam Launch Trailer

W tej grze czasami trzeba ruszyć głową, ale większość zależy od zręczności i refleksu gracza. Trzeba przeskakiwać nad przepaściami, trafiać na platformy w odpowiednim momencie, unikać pocisków i wykonywać podobne czynności, charakterystyczne dla gatunku. Z czasem uda się zdobyć akcesoria, które pozwolą dostać się do miejsc wcześniej niedostępnych.

Ginąć można do woli, eksperymentując i szukając rozwiązania. Można też przejść na tryb YOLO, gdzie żyje się tylko raz.

You Have to Win the Game to nie tylko bardzo dobrze zaprojektowana mapa i banalnie prosta mechanika. Na grę warto zwrócić uwagę także ze względu na jej ciekawą szatę graficzną. Można bowiem zagrać w czterech kolorach CGA lub w 16 kolorach EGA. Ponadto można włączyć widok „starego monitora” z ramką, refleksami na kineskopie i charakterystycznym wybrzuszeniem. Przy tych ustawieniach gra nabiera niezwykłego klimatu.

Obraz
Obraz
Obraz

W naszej bazie programów znajdziecie You Have to Win the Game w wersji dla Windowsa i OS X. Gra jest dostępna także na Steamie i na Ubuntu. Wyjątkowo tym razem naprawdę warto ściągnąć ją ze Steama, gdyż tam znajduje się bardziej rozbudowana, nieco trudniejsza wersja. Wydanie ze Steama zawiera też darmowe DLC, które pozwala wcielić się w kota mającego tylko 9 żyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Hawken na weekend
Hawken na weekend
Rafał Szramowiat
Happy Wars na weekend
Happy Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Infinity Wars na weekend
Infinity Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (11)