YouTube doradza jak oglądać filmy. Oto 19 smartfonów, które nadają się do tego najlepiej

YouTube doradza jak oglądać filmy. Oto 19 smartfonów, które nadają się do tego najlepiej

YouTube wybrał najlepsze smartfony do oglądania filmów (depositphotos)
YouTube wybrał najlepsze smartfony do oglądania filmów (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.08.2018 16:25, aktualizacja: 11.08.2018 12:55

YouTube wychodzi naprzeciw klientom, którzy chętnie oglądają filmy z serwisu na smartfonach. Użytkownicy, chcący kupić nowy telefon, który ma jak najlepiej sprawdzić się w tej roli, mogą od teraz polegać na liście proponowanych modeli stworzonej przez samego YouTube'a. Znalazło się na niej 19 modeli i jak w tym przypadku nie trudno się domyślić, zabrakło tu propozycji z podwórka Apple. Wszystkie modele, które uznano za godne polecenia otrzymały tytuł YouTube Signature Devices.

Smartfony, które znalazły się w zestawieniu spełniają określone kryteria. Wszystkie muszą sprawnie radzić sobie z dekodowaniem rozdzielczości 4K, odtwarzaniem filmów w 360&deg, obsługą HDR, wysokich wartości FPS, radzić sobie z DRM i obsługiwać kodeki nowej generacji. Topowy, a na pewno najnowszy smartfon, który spełnia wszystkie te wymagania - i polecany jest na pierwszym miejscu - to Samsung Galaxy Note 9, który dopiero co został zaprezentowany.

Samsung Galaxy Note 9, propozycja numer jeden według YouTube'a.
Samsung Galaxy Note 9, propozycja numer jeden według YouTube'a.

W zestawieniu nie zabrakło jednak innych modeli, z których część jest wyraźnie tańsza. Cała lista to obecnie 19 (flagowych) smartfonów, ale w przyszłości będzie się ona zapewne powiększać. Wśród dodatkowych informacji o programie, YouTube informuje bowiem producentów w jaki sposób mogą zgłaszać swoje urządzenia, które spełniają wspomniane wymagania, a przez to powinny zasługiwać na miano polecanych do oglądania filmów w serwisie.

Na tę chwilę poza Samsungiem Galaxy Note 9, na liście YouTube Signature Devices znajdują się również: Samsung S9/S9+, Samsung S8/S8+, Samsung Note 8, LG G7 ThinQ, LG V30, Sony Xperia XZ2, XZ2 Compact i XZ2 Premium, OnePlus 6, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 2S, HTC U12+, Nokia 8 Sirocco, Huawei Mate 10 Pro oraz Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Naturalnie nie oznacza to, że inne smartfony poradzą sobie wyraźnie gorzej. Zestawienie może być jednak cenne dla osób oczekujących najwyższej jakości obrazu, dla których przeglądanie YouTube'a na smartfonie to codzienność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)