YouTube na Androidzie otrzyma tryb incognito: z nim łatwiej unikniesz śledzenia

YouTube na Androidzie otrzyma tryb incognito: z nim łatwiej unikniesz śledzenia

YouTube na Androidzie otrzyma tryb incognito: z nim łatwiej unikniesz śledzenia
Oskar Ziomek
15.05.2018 13:08

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy cenią sobie możliwość sporadycznego odcięcia się od opcji zapamiętywania historii i ciasteczek podczas przeglądania Internetu. Do aplikacji YouTube na Androidzie trafi tryb incognito, który będzie działać analogicznie, jak choćby w przeglądarce Google Chrome.

Dzięki niemu użytkownicy chcący uniknąć na pewien czas zapisywania historii i danych o oglądanych filmach nie będą już musieli zagłębiać się w ustawienia aplikacji lub każdorazowo się z niej wylogowywać. Wystarczy tylko, podobnie jak w przeglądarce, włączyć nowy tryb prywatny, by od tego momentu historia działań nie była zapisywana.

O nadchodzącym trybie incognito w YouTubie na Androidzie informuje serwis Android Police. Włącznik nowego trybu ma się znaleźć poniżej opcji związanych z logowaniem i przełączaniem aktywnego konta, po kliknięciu w aplikacji awatara użytkownika. Jak na razie funkcja jest jedynie testowana i nie wiadomo kiedy trafi do wszystkich, choć jest to zapewne kwestią kilku najbliższych aktualizacji aplikacji YouTube.

Uruchomiony tryb incognito w aplikacji YouTube. Źródło: Android Police.
Uruchomiony tryb incognito w aplikacji YouTube. Źródło: Android Police.

W trybie incognito aktywność użytkownika rejestrowana jest w ramach odrębnej sesji. Usunięta zostanie po jej zakończeniu, czyli na przykład powrocie do korzystania z ostatnio zalogowanego konta czy dłuższym czasie braku aktywności. W trybie incognito na YouTubie nie będzie można skorzystać z zakładki Subskrypcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)