YouTube podpadnie kolejnym użytkownikom. Poproszą o adres

YouTube podpadnie kolejnym użytkownikom. Poproszą o adres

YouTube Premium
YouTube Premium
Źródło zdjęć: © canva | canva
17.11.2023 13:24

YouTube w ostatnim czasie zaszedł za skórę wielu użytkownikom. Walka z oprogramowaniem blokującym reklamy i równoległe podniesienie cen YouTube Premium to dopiero początek. Teraz na celownik wzięto użytkowników, którzy korzystają z planu rodzinnego usługi.

YouTube chce, żebyśmy oglądali reklamy, albo płacili za subskrypcję YouTube Premium. I swoje chęci firma wprowadza w życie w dość drastyczny sposób. Najpierw kolejni użytkownicy odnotowali blokady odtwarzania filmów ze względu na korzystanie z oprogramowania do blokowania reklam. Niedługo po rozpoczęciu tej "wojny", YouTube podniósł ceny usługi YouTube Premium.

Obniżyć te koszty można było przez korzystanie z pakietu rodzinnego. Pozwalał on korzystać z usługi premium pięciu osobom za cenę 46,99 zł (wariant dla jednego użytkownika kosztuje 25,99 zł miesięcznie). Pojawiają się jednak pierwsze sygnały na temat tego, że YouTube nie chce współdzielenie kont, idąc tym samym w ślady takich firm jak Netflix czy Disney.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Plan rodzinny YouTube Premium nie zadziała

Jeden z użytkowników Reddita otrzymał wiadomość od YouTube, w której został poproszony o zweryfikowanie adresu swojego zamieszkania. Prośba została wysłana w związku z tym, że osoby, które korzystały z planu rodzinnego, znajdowały się w różnych miejscach na świecie.

Do tej pory użytkownicy mogli dogadywać się na wspólne opłacanie subskrypcji rodzinnej, wpisując ten sam adres rozliczenia w swoich kontach na YouTube. Jak podaje serwis Android Authority, przedstawiciele serwisu YouTube potwierdzili, że od teraz nie będzie to wystarczającą praktykę. Serwis chce zapewnić sobie możliwość weryfikacji adresu swoich użytkowników, między innymi bazując na sprawdzaniu adresów IP. Jak czytamy na stronie pomocy dotyczącej subskrypcji rodzinnej YouTube Premium:

"Aby móc korzystać z subskrypcji rodzinnej YouTube, wszyscy członkowie grupy rodzinnej muszą mieszkać pod tym samym adresem co jej administrator. Co 30 dni będziemy dokonywać automatycznej kontroli lokalizacji".

YouTube Premium - pakiet rodzinny tylko dla rodzin

Zmiany w polityce YouTube dzielą internautów. Niektórzy decydują się na opłacanie subskrypcji YouTube Premium zgodnie z rekomendacjami serwisu. Inni zdają się "buntować" i ciągle korzystają z blokerów reklam. Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)