YouTube pracuje nad tłumaczeniem tytułów filmów. Niektórzy już widzą zmiany

YouTube pracuje nad tłumaczeniem tytułów filmów. Niektórzy już widzą zmiany

YouTube testuje automatyczne tłumaczenie tytułów
YouTube testuje automatyczne tłumaczenie tytułów
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
05.05.2021 14:50

YouTube testuje opcję automatycznego tłumaczenia tytułów filmów w serwisie. Niektórzy użytkownicy zauważyli już bowiem, że oryginalnie anglojęzyczne tytuły są w ich przypadku wyświetlane w języku ojczystym.

Serwis Android Police zwraca uwagę na doniesienia niektórych użytkowników YouTube'a dotyczące automatycznego tłumaczenia tytułów filmów. Jak się okazuje, część osób widzi już (zarówno w komputerach, jak i smartfonach) tytuły filmów w swoim ojczystym języku, choć oryginalnie były anglojęzyczne. Póki co zauważono takie tłumaczenia tylko z języka angielskiego na portugalski.

Co istotne, nowa funkcja jest włączana (a przynajmniej testowana) po stronie serwera. W praktyce oznacza to, że nie da się jej wymusić poprzez aktualizację aplikacji w smartfonie. Użytkownicy mogą tylko sprawdzić, czy w ich przypadku tłumaczenia są już widoczne i czekać, aż zostaną kiedyś włączone.

Jak podaje Android Police, automatyczne tłumaczenie nie dotyczy wyłącznie tytułów, ale także opisów. Dzięki temu użytkownicy z danego kraju mogą zyskać więcej informacji o zagranicznych filmach, jeśli nie znają języka, w którym twórca opisał swoje nagrania. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa opcja tłumaczenia będzie dostępna dla każdego użytkownika YouTube'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)